Poplatky: Vnemocnicích nastanou zmatky

Lidé budou platit schválně pětitisícovkami, na dlužní úpis se vykašlou

OSTRAVA, PRAHA - Přestože do začátku nového roku ještě pár týdnů zbývá, už nyní vedou lidé plamenné diskuze o tom, jakým způsobem budou vnemocnicích platit nově zavedené poplatky. Sdalšími výdaji u lékaře a vlékárnách se nemohou lidé stále smířit. „Celý život platím daně a zdravotní pojištění, nikdy jsem nebyla vážněji nemocná a teď tohle. Vlednu mě čeká operace kyčlí, na kterou čekám už rok a zrovna já budu muset platit jak mourovatá,“ rozhořčuje se Milena Tůmová zOstravy-Dubiny. Stím ale nesouhlasí většina zdravotníků. Jedná se o paušální poplatek, vněmž jsou zahrnuty náklady na stravu, energie a podobně. Doma by pacienti utratili mnohem víc,“ tvrdí většina ředitelů nemocnic.

--------------------------------------------------------

O fotbalisty Baníku se stará italský kondiční trenér Terzioli

OSTRAVA - Novým kondičním trenérem fotbalistů Baníku Ostrava se stal šestatřicetiletý italský fyziolog Paolo Terzioli, který má za sebou tři roky působení v polských klubech Gornik Zabrze a Groclin Grodzisk. U prvního mužstva střídá bývalého atleta Lukáše Vydru, který v klubu skončil.

--------------------------------------------------------

Věže sluxusními byty budou připomínat větrník

OSTRAVA - Čtyři šedesátimetrové prosklené věže sluxusními byty připomínající dětskou hračku větrník vyrostou na rozhraní Poruby a Svinova, mezi ulicemi Polskou, Elzy Trioletové, E. Rošického a nákupním centrem Kaufland. Izraelský investor by je chtěl začít stavět příští rok. Starosta Ostravy-Poruby Miroslav Novák (ČSSD) to vítá, upřesnil, že vsoučasnosti investor dokončuje projekt a vstoupí do územního řízení.