Cyklista, který si nejlépe nazdobí své kolo, bude oceněn dvěma lístky na majáles. Tématem výzdoby je „Na kole do práce či do školy".

Závěr cyklojízdy doplní přednáška s cyklokoordinátorem akce Martinem Krejčím, cykloambasadorem ze zahraničí a zástupcem z radnice města, která se uskuteční ve středisku Cooltour Ostrava na Černé louce. „Zájemci zde najdou také stánek městské policie, u kterého si budou moci nechat zaregistrovat kolo pro případ krádeže, a také stánek společnosti BESIP, kde se dozví mnoho zajímavostí o bezpečnosti provozu," doplnila mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

V rámci Cyklojízdy Ostravou bude představena soutěžní kampaň s názvem Do práce na kole. Projekt má formou soutěže podpořit městskou cyklistiku a dojíždění do práce na kole. Celorepublikově se do soutěže letos zapojí jedenáct měst. V Ostravě se bude soutěžit ve dvou hlavních kategoriích. V první kategorii si zasoutěží firemní týmy v počtu dva až pět členů v pravidelnosti dojíždění do zaměstnání. V druhé kategorii budou soutěžit zaměstnavatelé o poskytnutí nejlepšího zázemí pro cyklisty. Do soutěže se mohou zájemci přihlásit v dubnu, v květnu bude probíhat samotná soutěž v dojíždění a začátkem června se uskuteční slavnostní vyhlášení výherců v Cooltour Ostrava.

Kampaň, které se Ostrava účastní poprvé, organizuje občanské sdružení OSTRAVOUNAKOLE. Celorepubliková kampaň se koná už potřetí, loni se jí zúčastnila čtyři města s více než 2500 účastníky. 

VÍCE TIPŮ NA VÍKEND V OSTRAVĚ A OKOLÍ NAJDETE VŽDY PŘEDSTIHU UŽ V PÁTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO DENÍKU.

Kompletní vydání tištěného Deníku lze získat i zpětně za SMS. Je to snadné! Více zde