Návštěvníci jubilejního 20. ročníku festivalu Colours of Ostrava mohou počítat s další, v pořadí pátou vstupní bránou do areálu Dolních Vítkovic

Ostravské festivaly Beats for love a Colours of Ostrava v Dolní Oblasti Vítkovice. Ilustrační foto.
KVÍZ: Milujete hudbu a Colours of Ostrava? Poznejte hvězdy festivalu

„Festival doznal propojením cyklostezkou významné změny, otevřeme z této strany novou bránu na festival a ve spolupráci s provozovatelem sdílených kol Nextbike se budeme snažit, aby lidé tuto formu dopravy do areálu využívali,“ řekla Deníku výkonná ředitelka festivalu Petra Řezníčková.

Dodala, že pro letošek bude i díky lávce počet sdílených kol ještě navýšen. Jednak aby se dostalo na návštěvníky, a jednak aby bicykly nechyběly ostatním uživatelům.

Cyklotrasa z Masarykova náměstí v Ostravě do Dolní oblasti Vítkovice.Cyklotrasa z Masarykova náměstí v Ostravě do Dolní oblasti Vítkovice.Zdroj: Repro: Mapy.cz

Kromě „brány lávka“ budou na Colours of Ostrava zřízeny ještě další čtyři obvyklé vstupní body – tradiční hlavní brána při sjezdu z Místecké ulice nedaleko Heligonky, brána Ruská ve stejnojmenné ulici u podjezdu, brána Hlubina v úrovni kempu za Místeckou a pak také brána nádraží Střed coby nejbližší vstupní bod od vlakového nádraží a OC Forum Nová Karolina.

Důležité je, že nedávno otevřená cyklolávka navržená architektem Josefem Pleskotem nebude „blokována“ návštěvníky festivalu, ale využít ji bude moci kdokoli – cyklisté i pěší, kteří se budou chtít projít kolem řeky Ostravice.

Vstupní brána do festivalového areálu totiž bude stát zhruba až 200 metrů za řekou, takže bude možné areál z obou stran obejít, aniž by lidé mířili za hudbou. I proto její význam nejen pro čtyřdenní akci od 19. do 22. července vyzdvihl také primátor Ostravy Jan Dohnal.

Hotová cyklolávká která propojí Dolní oblast Vítkovice a centrum města, 8. června 2023, Ostrava.
VIDEO: Ostrava se dočkala. Lávka z Dolních Vítkovic do centra hlásí otevřeno

„Nové propojení Slezské Ostravy a Vítkovic nabízí možnost rychlého i bezpečného spojení, využijí je nejen Ostravané, ale také lidé mířící nyní na festival Colours of Ostrava do Dolní oblasti Vítkovice. Oceňuji, že se lávku podařilo zpřístupnit ještě před prázdninami, které sebou přinesou právě i festivaly a další volnočasové aktivity,“ řekl Dohnal.

Ilustrační foto.
Jubilejní ročník Colours of Ostrava se blíží, slibuje nezapomenutelnou show

Nová, přibližně 200 metrů dlouhá lávka, nabízí optimální spojení s Dolními Vítkovicemi pro cyklisty, ale i pěší, kteří míří od Slezské Ostravy, Černé louky, Masarykova náměstí a dalších částí historického centra města. Stála víc než 103 milionů korun bez DPH.

Zdroj: Youtube