Tímto způsobem chce zvýšit bezpečnost dopravy a komfort jízdy cyklistů.

„Úpravy dopravního značení byly provedeny na cyklostezce soznačením W na Hlavní třídě vPorubě mezi ulicemi 17. listopadu a ulicí Francouzskou,“ sdělil vedoucí oddělení dopravy porubského úřadu Jiří Kopal.

Cyklostezka na Hlavní třídě má nyní nové vodorovné a svislé dopravní značení. Cyklisté při průjezdu Hlavní třídou proto nemusejí na přejezdech několikrát sesedat zkola.

Stezka na porubské Hlavní třídě je určena chodcům, cyklistům a jezdcům na kolečkových bruslích a lyžích. Jednotlivé pruhy, vyznačené vodorovným i svislým dopravním značením, vymezují přesně prostor pro pohyb chodců i cyklistů.

Pohyb na cyklistické stezce vyžaduje podle policistů vzájemnou toleranci všech pohybujících se lidí na tomto místě, pravidla platí pro cyklisty i chodce.
„Pokud na cyklostezce, určené chodcům a cyklistům, dojde kvzájemnému ohrožení, může být cyklistům, ale také chodců uložena na místě bloková pokuta až do výše dvou tisíc korun,“ informovala mluvčí městské policie Vladimíra Kejdová.

Cyklisté vPorubě mají vsoučasné době kdispozici zhruba jedenáct kilometrů cyklotras. Podél jednotlivých stezek jsou umístěny mapy městského obvodu s vyznačením všech stávajících tras a také stojany pro uzamčení kol.

Cyklisté by tam neměli zapomínat, že od 1. července 2006 platí nová pravidla silničního provozu. Podle novely zákona je cyklista mladší 18 let povinen použít za jízdy ochrannou přilbu schváleného typu.