O společném projektu uvažovala Kofola s Dolními Vítkovicemi už dlouhé měsíce.

Líbí se vám návrh nového sídla Kofoly?
Hlasovat můžete v naší anketě pod článkem.

Cílem bylo zachovat a revitalizovat další z památkově chráněných budov v areálu a přiblížit historii tradiční nápojářské značky lidem.

„Spojení této dynamicky se rozvíjející lokality a tradice, kterou v sobě nese značka Kofola, nás oslovilo," řekla Deníku mluvčí společnosti Jaroslava Musilová s tím, že přesun současného sídla Kofoly by měl proběhnout v horizontu několika příštích let.

Podle všeho by to mohlo být už v roce 2020, kdy budou připraveny odpovídající prostory Nové koupelny rozšířené o prosklenou nástavbu. Právě tato vizualizace se v uplynulých dnech šíří internetem. „Není to žádný podvrh. Takto by skutečně mělo vypadat sídlo Kofoly do tří let," řekl Deníku Josef Pleskot.

Nové koupelny v areálu Dolní oblasti Vítkovic se v budoucnu pravděpodobně stanou sídlem společnosti Kofola.
Nové koupelny v areálu Dolní oblasti Vítkovic, snímek z dubna 2016. Foto: Deník/Pavel Sonnek

V nástavbě by měl být umístěn také bar a restaurace, to ale ještě není potvrzené. A to i proto, že o interiér soutěží hned několik architektonických kanceláří, ta Pleskotova AP Atelier má na starosti „pouze" zevnějšek. Zda se potvrdí prvotní informace Deníku a bude zde také muzeum přístupné lidem, ukáže čas.

„V současné době probíhají na naší straně přípravné práce týkající se přesunu sídla Kofoly do oblasti Dolních Vítkovic, ale ještě bychom neradi odhalovali konkrétní plány," dodala Jaroslava Musilová. Šéf Dolních Vítkovic Petr Koudela tato přání respektuje, a proto se k věci nechce vyjadřovat.