Hlídka z oddělení kontrol zpoplatněných komunikací prováděla zrovna kontrolní činnost a vybrala si odstavné parkoviště u čerpací stanice v obci Vražné na Novojičínsku.

"Celníci při kontrole zjistili, že v návěsu rumunského nákladního vozidla byl slyšet nějaký hluk. Na místo pro to přivolali další dvě mobilní hlídky. Z důvodu možného ohrožení členů hlídek celníci vyčkali s otevřením připojeného návěsu na příjezd Policie České republiky," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj Pavla Zdobnická.

Po otevření nákladového prostoru na celníky a policisty čekali tři mladí muži pocházející z Afganistánu. Byli prohledáni, stejně tak návěs, kde se našla taška a batoh patřící jednomu z migrantů. Ti byli eskortováni na pracoviště Cizinecké policie ve Frýdku-Místku. Případ byl předán Policii České republiky k dalšímu šetření.

Muži u sebe neměli žádné doklady a policistům pak řekli, že jsou mladiství. Podle vyšetření ve zdravotnickém zařízení je ovšem jejich věk zřejmě minimálně 19 let.

"Test na koronavir byl u všech tří negativní. Nyní zjišťujeme skutečný věk cizinců a dále budeme zjišťovat oprávněnost vstupu a pobytu cizinců na území ČR," dodala v pátek mluvčí policie Pavla Jiroušková.