„Cvičení na workoutových hřištích se stává stále populárnějším. Zejména v období lockdownů se stal sport na čerstvém vzduchu vyhledávanou alternativou k posilovnám a lidé přišli na to, že jim tento způsob cvičení vlastně vyhovuje. Je to ideální možnost, jak si zasportovat kdykoliv a navíc zdarma,“ uvádí Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora.

V roce 2021 už proto statutární město Ostrava v rámci I. etapy projektu Výstavba workoutových hřišť podpořilo vznik těchto sportovišť v pěti lokalitách – Slezská Ostrava, Radvanice a Bartovice, Ostrava-Jih, Moravská Ostrava a Přívoz a Poruba. Uskutečnění pak bylo svěřeno městským obvodům se zajištěním spolufinancování z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Zloděj si vytipovával na přepadení především seniorky.
VIDEO: Mladík v Ostravě přepadl 90letou ženu. Obětí z řad seniorů bylo více

V roce 2021 došlo k vybudování sportovišť v městských obvodech Slezská Ostrava a Radvanice a Bartovice. V letošním roce se lidem otevírají hřiště v Moravské Ostravě a Přívozu a v Porubě. V roce 2021 byl zmiňovaný projekt z prostředků statutárního města Ostravy podpořen ve výši téměř 3,3 milionů korun.

„Možnosti sportování ve veřejném prostoru by měly být pestré. Proto jsme se rozhodli podpořit vznik workoutových hřišť v dalších třech městských obvodech. Lidé se mohou těšit na, řekněme, standartní vybavení venkovních sportovišť, jako jsou hrazdy, bradla, svislé žebřiny a podobně, ale také na fitness stroje v podobě veslovacích či elipsovitých trenažérů. Věříme, že mimo jiné i toto rozšíření možností přiláká či vrátí lidi zpět ke sportu,“ doplňuje náměstkyně.

Každému ze třech zmíněných městských obvodů je poskytována částka ve výši 700 tisíc korun.