„Nikdy jsem s Dědicem nejednal," uvedl například náměstek primátora Tomáš Sucharda, který má na starosti právě dopravu ve městě.

Také primátor Petr Kajnar popřel, že by jej Dědic někdy v jeho kanceláři navštívil.

V podobném duchu se vyjadřovala i náměstkyně primátora Simona Piperková do té doby, než jí jedna z přítomných novinářek připomněla, že konkrétně do její kanceláře chodil Dědic často.

„Rozhodně nebyl často v mé kanceláři. Možná jednou nebo dvakrát. Ale ke mně chodí spousta lidí a vím, co s nimi probírat mohu a co ne," uvedla Piperková.

Většina sousedů lobbistu a podnikatele Martina Dědice, který je od pátku ve vazbě, nezná a nikdy ho na jeho trvalé adrese nepotkala. Většina sousedů lobbistu v domě nikdy neviděla

Vlivný ostravský podnikatel a lobbista Martin Dědic, nechybí ani svým sousedům.

Kdyby neměl jméno na zvonku čtyřpatrového cihlového domu v Porubě, ani by nevěděli, že s nimi tento muž obývá jeden vchod.

„Nikdy jsem ho tady neviděl, vůbec ho neznám," řekl Deníku muž, který bydlí ve stejném vchodě jako sedmačtyřicetiletý lobbista. Podobně reagovala také uklízečka domu. „Sice tady ve vchodu nebydlím, ale s lidmi se tu čas od času setkávám. Pana Dědice jsem ale nikdy v domě nepotkala," uvedla žena.

Ani další tři oslovení lidé neodpověděli jinak. „Žádného dědice neznám," podotkla i sousedka Mezníková.

Opačné reakce se Deník dočkal pouze od paní Kunčické.

„Je to normální člověk, na chodbě se vídáváme. Teda vídávali jsme se, než nastoupil do vazby," odvětila sousedka.

Poštovní schránka se jménem Dědicovi byla prázdná, na zvonění zvonku v jejich bytě nikdo nereagoval. Do vazby Martina Dědice poslal v pátek dopoledne Okresní soud v Ostravě. Podle něj totiž hrozí, že by Dědic mohl uprchnout, ovlivňovat svědky, případně pokračovat v trestné činnosti. Z rozporuplných reakcí sousedů lze usoudit mnohé. Vzhledem k tomu, že Dědic podle státního zástupce Víta dostával úplatky, které dohromady mohly přesáhnout částku třicet milionů korun, je možné, že v domě, kde má hlášeno trvalé bydliště ani nepobýval.