Při exhibičních jízdách můžete po celý den obdivovat obratnost cyklistů z Flowridu. Děti si užijí doprovodný program jako malování na obličej, střílení laserovými pistolemi, skákací hrad a mnoho dalšího. Pokud se během sportovního dne vysílíte, můžete si dát i něco dobrého k jídlu. Inspiraci a tipy na výlety pak načerpejte u stánků turistických oblastí našeho kraje.

Žena ze Skřipova porodila ve vítkovické porodnici své sedmé dítě. Říjen 2022.
FOTO: Maminka z Opavska má již osm dětí, rodit jezdí nejraději do Vítkovic

„Pro nejmenší máme připraveny závody na odrážedlech na rovince, dospělí v různých věkových kategoriích pak budou zápolit na takzvaném funtrailu. Zájemci si budou moci vyzkoušet i nové modely kol a zjistit, jak elektrokolo může usnadnit jízdu v terénu. Chceme tak podpořit zájem lidí o cyklistiku a ukázat i těm nejmenším, že jízdy na kole se nemusí bát.

Důležité je, že v Bike Parku Kopřivná najde vyžití celá rodina nejen při závodech, kdy ve speciální rodinné kategorii budeme sčítat časy rodičů i dětí, ale po celý den bude doprovodný program cílit na rodiny. Jde o to ukázat, jak skvělý může být rodinný výlet na kole, a že s pohybem se dá trávit spousta víkendů v roce,“ popisuje cyklokoordinátor Tomáš Novák s tím, že lidé se dozví i něco o bezpečnosti jízdy. „Bude připravený workshop s Besipem, ať základní zásady bezpečné jízdy získají i ti nejmenší,“ dodal cyklokoordinátor.

K TÉMATU

Kategorie

Závody na odrážedlech

1. děti na odrážedlech 2-3 roky

2. děti na odrážedlech 4-5 roky

 

Závody na trailech

3. děti do 10 let

4. děti 11-12 let

5. děti 13-14 let

6. muži 15-40 let

7. ženy 15-40 let

8. veteráni 41 a více

9. rodina – součet časů rodič a dítě

Vydejte se do Bike Parku Kopřivná v Jeseníkách a zúčastněte se v sobotu 29. října Dne na kolech s Moravskoslezským krajem.Vydejte se do Bike Parku Kopřivná v Jeseníkách a zúčastněte se v sobotu 29. října Dne na kolech s Moravskoslezským krajem.Zdroj: se svolením MSK