Zábavní a soutěžní odpoledně mělo hlavně za cíl představit práci novinářů, grafiků a celého realizačního týmu Moravskoslezského deníku. V kulturním programu vystoupila Mateřská školka Dětská Ostrava-Poruba s pásmem lidových písní a říkadel. V programu se představily například i Mažoretky Krokodýl a sbor zobcových fléten z Domu dětí a mládeže Ostrava-Poruba.

Dětská část publika rozhodně ocenila skákací hrad a takzvaný cash box, což byl uzavřený prostor, ve kterém vířily papírky a ony měly za úkol je chytat. Den s Deníkem nebyl jen zábavním programem.

Občany Poruby zajímaly i vážnější věci. Jedním z takových problémů je výstavba nové obchodní galerie na prostranství u Opavské a Francouzské ulice v Ostravě-Porubě. O něm jsme včera diskutovali se starostou Ostravy-Poruby Miroslavem Novákem. Některým obyvatelům Poruby se totiž tento záměr výstavby nezamlouvá. „Nejedná se o výstavbu hypermarketu. Ta samotná prodejna je jen o trošku větší než byl zrušený Albert v obchodním domě Terč. Jedná se o obchodní galerii, kde samotná prodejna bude rozhodně menší, než je nedaleké Tesco nebo Futurum v Moravské Ostravě,“ řekl Novák přítomným.

Rohodnutí o výstavbě obchodního centra na tomto místě je podle něj staré. „Územní plánovači ještě dávno před tím, než tato politická reprezentace, která vede porubskou radnici, v roce 1994 rozhodli, že lokalita o které hovoříme je z pohledu územního plánu vhodná právě k výstavbě obchodních aktivit,“ uvedl porubský starosta Miroslav Novák.

Nejen během diskuze se starostou se občané Poruby mohli přímo účastnit toho, jak se noviny vyrábějí. U stanu redaktorů se jich vystřídaly desítky. K dobré pohodě na akci Dnes s Deníkem přispěly kromě slunečného počasí i stánky s propagačními materiály, a hlavně s občerstvením. Nejmladší čtenáři uvítali balonky v barvách Deníku. Ostravská redakce se představí po Porubě ještě na dalších sedmi místech města Ostravy.