Nejen na ranní, ale také na noční směny začnou už od září pracovat zaměstnanci nošovické automobilky Hyundai. Podbeskydská továrna přijala v letních měsících další pracovníky a chystá rozšíření výroby.

Kromě současného modelu Hyundai i30 by totiž měl na konci tohoto roku z výrobních linek továrny začít sjíždět také vůz s čerstvým označením Kia Venga.

Utajovaná Kia je jednou z mála

Ten, schovaný zatím do krycích látek, mohli ve středu lidé spatřit v blízkosti známé Stodolní ulice v centru Ostravy. Auto s korejskou posádkou zastavilo na okamžik na parkovišti před jednou z místních restaurací.

„Nový vůz byl na jaře představen na veletrhu v Ženevě ještě jako Kia No. 3. Název Venga byl pro něj stanoven před pár dny. Zatím jsme jich v Nošovicích vyrobili zkušebně jen pár, auto je ale zatím utajováno,“ sdělil Deníku mluvčí automobilky Petr Vaněk.

Nepřímo tak potvrdil, že centrum moravskoslezské metropole brázdila opravdu nová Venga, což ostatně vyplývá i ze srovnání s oficiálním snímkem vozu, který v těchto dnech automobilka Kia zveřejnila na svých internetových stránkách.

Letní nábory zvýšily počet zaměstnanců

Podle Vaňkových dalších slov dosáhl počet zaměstnanců automobilky Hyundai po letních náborech téměř dvou tisíc osob. Zmiňovaná noční směna poběží od 22.15 do sedmi hodin ráno a denní směna, stejně jako dosud, od sedmi do 15.45 hodin. Pracovníci v Hyundaii budou mít v týdnu pět směn a volný víkend.

„Režim noční a denní směny jsme zvolili jednak z důvodu dopravy, protože večer při cestě na noční je menší provoz než odpoledne, jednak také proto, aby všichni naši pracovníci měli volná odpoledne, kdy se mohou věnovat svým rodinám a zálibám, eventuálně si vyřídit potřebné záležitosti,“ komentoval ještě dvousměnný provoz Jaromír Radkovský, generální manažer oddělení lidských zdrojů.