„Něco takového jsem opravdu, ale opravdu nečekal,“ řekl posléze Pavel Deníku. Atmosféra na Masarykově náměstí připomněla dobu z listopadu 1989. Více lidí se od té doby na náměstí na politickém mítinku nesešlo. „Jste neskuteční a ta atmosféra je úžasná," děkoval několika tisícům lidí na náměstí Petr Pavel už i během své řeči, kterou vedl v nastoleném trendu své kampaně.

Prezidentský kandidát Petr Pavel dorazil na Masarykovo náměstí, 19. ledna 2023, Ostrava.
Petr Pavel v Ostravě: Fotografie a videa Deníku obletěly Českou republiku

V průběhu několika desítek minut vystoupil na Masarykově náměstí samotný Petr Pavel i další řečníci, mimo jiné rektor Ostravské univerzity Jan Lata, majitel Baníku Ostrava Václav Brabec, herec Norbert Lichý, novinář Tomáš Etzler, zakladatel centra Pant Petr Pánek a také neúspěšní kandidáti z prvního kola Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Ti všichni ve svých projevech hovořili o tom, že na Hradě chtějí slušnost a vrátit Česku a české politice důstojnost.

Podívejte se na video z příjezdu Petra Pavla na nádraží ve Svinově

Zdroj: Kateřina Součková

„Odmala mě vychovávali ke slušnosti a pravdě. A já ji chci vrátit na Hrad,“ vzkázal například herec Norbert Lichý.„Odjel jsem z Turecka ze soustředění jednoho z nejlepších klubů na světě, abych podpořil generála Pavla. Nechtěl jsem si nechat ujít možnost potřást rukou s Danuší Nerudovou a Pavlem Fischerem za jejich podporu generálu Pavlovi. Chtěl bych mít prezidenta, který se rozhoduje s chladnou hlavou a je to člověk zkušený, upřímný a férový," řekl na pódiu Václav Brabec.

Prezidentský kandidát Petr Pavel dorazil na Masarykovo náměstí, 19. ledna 2023, Ostrava.
FOTO: Kolik lidí přišlo na generála Pavla do Ostravy? Deník srovnal masové akce

V malém hloučku dorazili i příznivci protikandidáta Andreje Babiše. Setkání začalo hudební vložkou, vystoupili například herci Vladimír Polák a Jiří Sedláček, závěrečné nostalgické hudební vzpomínání zajistila Lada Bělášková. Po skončení oficiální části setkání se generál Pavel lidem ještě dlouhé desítky minut podepisoval a fotil se s nimi.

Nádraží ve Svinově: podpisy i na čelo!

Velkému zájmu se však těšil už jeho samotný příjezd do Ostravy krátce před půl třetí odpoledne. Už na nástupišti svinovského nádraží na něj čekalo několik desítek příznivců, před nádražní budovou se zástup fanoušků zdvojnásobil.Lidé si jej hned po příjezdu začali houfně fotit a natáčet na mobily, s řadou z nich se Petr Pavel ochotně fotil, některým se podepisoval, a to třeba i na čelo.

Přednádražním prostorem znělo skandování Pavel na hrad! A k vidění byly i transparenty Petr Pavel – náš prezident!!! nebo Ostrava!!! volí Petra Pavla. Večer zamířil Petr Pavel do porubské hospody Kurnik Šopa k dalšímu setkání s lidmi.

Prezidentský kandidát Petr Pavel v Ostravě, hospoda Kurnik Šopa, Poruba, 19. ledna 2023.
OBRAZEM: Generál Pavel v hospodě v Porubě. Nebylo tam k hnutí!

V pátek ráno program v Ostravě zakončí hodinovým setkáním u kostela sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu a poté návštěvou podniku Vítkovice Steel. Kampaň pokračuje v Brně.