MŠ Adamusova dbá na zdravý životní styl. Věnuje se dětem od dvou let, i těm nadaným

Mateřská škola Adamusova se nachází v klidném prostředí starší zástavby v městské části Ostrava-Hrabůvka. Budova školy byla v roce 2016 revitalizována.

Školní zahrada nabízí velké možnosti pro pobyt dětí v kterémkoliv ročním období. Ty mají velkou příležitost k přirozenému pohybu. Jsou tam pískoviště, herní sestavy, pružinové houpačky, lanové prvky a jiné. Díky mnoha vzrostlým stromům mají stinná zákoutí potřebná pro pobyt v letních měsících.

„Děti jsou vzdělávány v sedmi třídách a jsou zařazovány do tříd zpravidla podle věku. V jedné ze tříd jsou umístěny pouze dvouleté děti. V této třídě jsou kromě pedagožek zaměstnány jako personální podpora také chůvy,“ říká ředitelka školky Jana Švédová.

Školka se podle jejích dalších slov speciálně zaměřuje na výchovu ke zdravému životnímu stylu, environmentální výchovu, vzdělávání nadaných dětí a vzdělávání dětí od dvou let. Rodičům nabízí provozní dobu od 6 do 16.30 hodin.

„Při vzdělávacích činnostech využíváme informační a komunikační technologie. Máme interaktivní tabule, tablety, dotykové notebooky. Jsme školou spolupracující s Dětskou Mensou a jsme zapojeni do projektu Skutečně zdravá škola. Uskutečňujeme řadu doplňkových aktivit, například plavecký kurz, lyžařský kurz,“ dodává Jana Švédová s tím, že motto školky zní: My důvěřujeme vám, vy důvěřujte nám. Jsme tu pro vás a vaše děti.