Mateřská škola Michálkovice má velkou zahradu a pořádá spoustu akcí

V centru obce Michálkovice, v klidném prostředí rodinných domků a parku, se nachází mateřská škola, která má tři třídy dětí. Broučci, Koťata a Lvíčata mohou ve školce využívat také rozlehlou zahradu osázenou zelení, ovocnými stromy a vybavenou průlezkami, houpačkami, kolotočem, pískovišti a zahradním altánem pro hry dětí.

„Naše vzdělávání dětí je postaveno na přímých zážitcích dětí, podporující jejich zvídavost, potřebu objevovat a rozvíjet zájem poznávat vše nové. Během školního roku máme spoustu akcí např. divadla, karneval, zazimování broučků, Den dětí, maminek, výlety do ZOO nebo prožitkové dopoledne v Malenovickém centrum Žabička,“ vyjmenovává Eva Ondrušková, ředitelka MŠ Michálkovice.

Školka podle jejích dalších slov spolupracuje se ZUŠ Edvarda Runda v Ostravě, která pro ní zajišťuje hudební a taneční kroužky.

Každoročně také děti vyjíždějí na lyžařský výcvik. „V měsíci dubnu prožily děti dva týdny ve škole v přírodě na Horní Bečvě díky dotaci, kterou městský obvod Michálkovice získal v rámci dotačního programu Moravskoslezského kraje,“ dodává Eva Ondrušková.

MŠ Michálkovice - Lvíčata

MŠ Michálkovice - Lvíčata.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

MŠ Michálkovice - Broučci

MŠ Michálkovice - Broučci.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Příští týden představíme MŠ Těšínska, Ostrava-Radvanice.