Byl to velmi povedený podvečer. Na Zámku v Zábřehu, který vstal doslova z ruin a nyní patří k vyhledávaným místům v Ostravě, se sešli podnikatelé z celého regionu, kteří přijali pozvání na speciální akci Deníku.

Její program byl opravdu pestrý. Po slavnostním přivítání na zámeckém nádvoří čekala na hosty prohlídka zámku. Šéf celého zámeckého areálu Radovan Koudelka nevynechal ani exkurzi do spilky místního pivovaru, kde se pravidelně vaří také nejrůznější pivní speciály.

Pak přišlo na řadu vystoupení skupiny historického šermu Durandal Ostrava, která přiblížila tvrdý středověký život. V rámci jejich představení s názvem Mistr ostrého meče, leč tupého pohledu, se účastníci setkání dozvěděli mnohé o katovském řemesle, na vlastní kůži si také mohli zkusit účinnost některých mučících prostředků.

K vrcholům akce pak patřila projekce filmu pod otevřenou oblohou. Na plátně zámeckého letního kina byla hostům promítnuta populární česká komedie s nádechem romantiky – Líbáš jako Bůh od režisérky Marie Poleďnákové.

„Jsem velmi ráda, že se tady setkali ti, kteří v tomto regionu podnikají a žijí zároveň. Jsou to pro nás partneři i proto, že ve velké míře zaměstnávají lidi, kteří jsou našimi čtenáři,“ vyjádřila se Pavla Bittnerová, ředitelka severomoravských Deníků.

Spokojena s průběhem akce byla i Alena Bohatová, vedoucí krajského inzertního oddělení. „Na jedné straně jsme s našimi klienty v dennodenním kontaktu. Na straně druhé je ale nutné si jednou za čas najít chvilku také na setkání v neformálním duchu. A tady to bylo velmi příjemné,“ konstatovala Bohatová.