Hlavní náplní byly hry, interaktivní soutěže a promítání. Vše na téma dánského spisovatele pohádek Hanse Christiana Andersena.

Děti se na netradiční akci těšily. Možná i proto, že byly první, kdo si ji na škole mohl vyzkoušet.

„Těším se. V naší škole jsem ještě nikdy nespala. Doufám, že jsem si nezapomněla sbalit nějakou důležitou věc. Paní učitelka má pro nás připravené různé hry, snad bude zábava," řekla jedenáctiletá Michaelka Kubečková.

Akce začala povídáním o pohádkáři. „Andersen psal pohádky nejen pro děti, ale i pro dospělé. Celkem jich vydal sto padesát sedm. Jednou z nich je například Malá mořská víla," přednesl Filip Šerý. Třídní učitelka dětí Šárka Stiborová, která akci po vzoru z ostatních škol zorganizovala, připravila dětem i prezentaci. Ty si při ní měly zapamatovat devět nejznámějších pohádek.

Děti z pátých tříd základní školy Paskovská v Ostravě-Hrabové přenocovaly ve škole. Akci s názvem Noc s Andersenem si moc chválily.

Svoje znalosti si pak ověřily v křížovce a v připravené hře. Za odměnu dostaly sladkosti a pak jim třídní vyhlásila pauzu.

„Jsem plný energie. Přestávku nepotřebuji. Klidně bych dvakrát oběhl školu," pověděl vysmátý Martin Veselka.

Po krátké občerstvovací pauze žáky čekalo promítání Malé mořské víly a na závěr i hra Aktivity, při které si užili velkou srandu. To potvrdila i dvanáctiletá Klárka Piskořová.

„Moc se mi to líbilo. Nejlepší ze všeho byly hry, u kterých jsme se s kamarády nasmáli," řekla dívka. Učitelka Stiborová nakonec dodala, že děti byly přes noc hodné a hodně si zapamatovaly.

„Ráno se budily už v šest hodin. Myslím si, že se první ročník povedl. Třeba se z této akce stane na škole tradice. Jsem ráda, že přišlo tolik dětí, skoro celá třída," dodala spokojená třídní.