Jejich putování po stopách divokých fos a roztomilých lemurů začíná ráno cestou do Zálomu, kvůli rekonstrukci zábřežského střediska. Každý den tábora je věnován jednomu z hlavních hrdinů filmové série Madagaskar.

Pondělí patřilo lvu Alexovi. „Snažíme se celý den věnovat charakteristice daného zvířete. Pondělí jsme tak orientovali všechny aktivity na lví rychlost, mrštnost, sílu a podobně. Úterý, které patřilo hrošici Glórii, bylo naopak plné odpočinkových a zklidňujících aktivit," vysvětlila hlavní vedoucí Nikola Piontková.

Ve středu se všichni malí táborníci vydali na celodenní výlet do zoo byl totiž den žirafáka Melmena a kde jinde by se s těmito dlouhokrkými stvořeními mohli setkat, než v ostravském stánku zvířat. Kromě prohlídky všech tamějších živočichů se děti dozvěděly v přednáškách více o zvířatech Afriky a šelmách.

Ve čtvrtek den zebry Mártyho vzpomínaly děti na své zážitky ze zoologické zahrady a aktivitami během dne si je připomínaly. Musely také odpovídat na záludné otázky a zdolat těžké úkoly, se kterými by si i leckteří dospělí nevěděli rady například odpovědět na otázku, zda má žirafa přední zuby, vymyslet tanec na písničku „Pod dubem, za dubem", nebo složit báseň se slovy: tygr, kočka, umí, pes, člověk, středisko volného času, vedoucí, strom a žehlička.

Nejkrásnější vzpomínka, na které se děti shodly, se ale odehrála už ve středu. „Nejlepší bylo, když nám v zoo dali kolem krku živého hada, to bylo super," popsala sedmiletá Eva.

Možná že její zážitek s hadem přebije ještě dnešní závěrečná party v Madagaskaru s tanečníky Marendi. Den krále Jelimána totiž nemůže končit jinak, než ve víru tance, zpěvů a rytmů bubnů.

LENKA LASÁKOVÁ