Od loňského ledna funguje lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost pouze ve Fakultní nemocnici Ostrava v prostorách nemocniční polikliniky v ulici 17. listopadu v Porubě. Mimo ordinační hodiny pohotovosti mohou rodiče s malými pacienty v případě potřeby nutné a neodkladné zdravotní péče navštívit Městskou nemocnici Ostrava, Fakultní nemocnici Ostrava nebo Nemocnici Agel Ostrava-Vítkovice.

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka (ODS).
Miliardy z EU do kraje jsou v ohrožení. Náměstek Unucka: Času zbývá málo

Situace, která nastala v Uherském Brodě ale v Ostravě podle FNO nehrozí. Pediatrů je k dispozici dostatek a problém s fungováním dětské pohotovosti by neměl nastat. „Personál na LPS pro děti a dorost máme dostatečně pokrytý, takže ani do budoucna žádná taková situace nehrozí,“ uvedla Petra Petlachová, mluvčí FNO.

Fajront už hutnická hospoda není, 9. 1. 2024.
Ostravští hutnící se ještě drží, jejich pivnice však patří historii

Do systému služeb ve FNO bylo loni v lednu zapsaných 20 pediatrů, jejich počet zůstává podle mluvčí stabilní. „Služby jsou ustálené, takže nedošlo k žádným změnám,“ dodala mluvčí nemocnice. Pohotovost zde funguje každý pracovní den od 16 do 22 hodin a o víkendech a svátcích od 8 do 22 hodin.

Přehled fungování pohotovosti v Ostravě:

Pro děti a dorost (do doby dosažení 18 let věku) nově v upravených prostorách nemocniční polikliniky Fakultní nemocnice Ostrava v ul. 17. listopadu 1790/5, 708 00 Ostrava-Poruba v pracovní dny v době od 16 do 22 hodin a o víkendech a svátcích od 8 do 22 hodin.

Pro dospělé LPS nadále zajistí Městská nemocnice Ostrava ve stávajících prostorách v ul. Varenská č. 3131/5, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava, a to v pracovní dny od 17 do 22 hodin a o víkendech a svátcích od 8 do 20 hodin.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Po ukončení ordinačních hodin LPS poskytne pacientům v případě potřeby nutnou a neodkladnou zdravotní péči nejbližší zdravotnické zařízení podle bydliště pacienta na příslušném pracovišti dané nemocnice.

Zubní pohotovost (Dental Emergency) bude nadále poskytována v areálu společnosti Ridera Sport v ul. Závodní č. 2885/86, 703 00 Ostrava-Vítkovice (za parkovištěm sousedícím s vítkovickým fotbalovým stadionem ze strany ul. Rudná). Na časovém harmonogramu se také nic nemění, to znamená, že v pracovní dny zde bude zubní LPS poskytována přes noc v době od 18 do 6 hodin a o víkendech a svátcích v nepřetržitém provozu 24 hodin denně.