Skupina násilníků tehdy přepadla dva třináctileté chlapce z nedalekého Domova mládeže. Podrobnosti k lupičům ale policie neuvedla.

„Jelikož jde o nezletilé osoby, nelze sdělit další podrobnosti,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Co se týká dalších oznámení, policie pokračuje ve vyšetřování.

„Policisté vyhodnocují získané informace, kamerové záznamy a pracují se zákonnými zástupci žáků. Policisté pracují také s konkrétními nezletilými osobami, ale z důvodu nízkého věku nemůžeme sdělit další informace,“ řekla Deníku Michalíková.

V okolí školy hlídkují strážníci a policisté, což ocenilo vedení školy i rodiče. „Pomohlo to. Situace se uklidnila. Je to vidět v okolí školy, v ulicích, hlídky jsou zde v podstatě celý den. Od té doby nemáme žádné hlášení. Zabralo to,“ řekl Deníku zástupce ředitele Základní školy Mitušova Robert Novotný.

Také policie potvrdila, že již k žádným násilnostem či obtěžování nedochází. „Od doby oznámení již neevidujeme, že by na uvedeném místě docházelo k protiprávnímu jednání ze strany nezletilých či mladistvých osob,“ uvedla Michalíková.

Deník na případ upozornil poté, kdy vedení školy prostřednictvím interního systému zaslalo rodičům upozornění týkající se mladých násilníků u zmíněného Domova mládeže. Jeho znění se objevilo na sociálních sítích. Mimo jiné v něm stálo.

„Od rodičů našich žáků jsem dostal informaci, že k napadání stejným gangem došlo i na školním hřišti Mitušova. Děti pod pohrůžkou nožem údajně odevzdaly různé nižší finanční obnosy, které měly u sebe, a k tomu sluchátka,“ napsalo vedení školy. Policisté se oznámeními začali zabývat, hovořili s pedagogy i žáky.