Ostrava se tak stala další destinací, kam DHL ze své základny pošle větší letadlo ve verzi PTC (passenger to cargo). Jde o osobní letadlo, z jehož paluby jsou dočasně vymontovány všechny sedačky, k přepravě ještě slouží běžný nákladní prostor. Letadlo přilétá do Ostravy kolem šesté ráno a odlétá ve 21:10.

Boeing 787 Dreamliner přistál v Ostravě.
Premiéra v Ostravě. Podívejte se, na letišti v Mošnově přistálo letadlo snů

Condor se s DHL dohodl letos v únoru na půjčení celkem čtyř ze svých šestnácti letadel 767-300. „Partnerství ukazuje, že společnost Condor se dokáže pružně přizpůsobit mimořádným situacím a ve spolupráci s DHL být důležitou součástí mezinárodního dodavatelského řetězce,“ řekl už v únoru Christian Schmitt, obchodní ředitel Condoru.

Condor se zabývá hlavně lety do přímořských destinací, podobně jako většina dopravců je silně zasažen propadem poptávky kvůli pandemii koronaviru.

Růžový grep na obloze? Ne, jen dnes a zítra je k vidění Měsíc v takzvaném superúplňku. Nejde ale vidět zcela jasně. Až příští rok.
Pozorovali jste v pondělí superúplněk? Takto vypadal. Vidět bude i dnes večer

Do Ostravy dosud létali na nákladní lince DHL Express různí dopravci s Boeingy 737-400F. Jde například o West Atlantic, Blue Bird Cargo nebo Cargologic Air. „Jedná se o záskok do konce května,“ potvrdil obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský.

Letiště Ostrava zažilo za poslední rok velký boom nákladní dopravy, který znamená návštěvu letadel různých společností i nepříliš běžných typů letadel. Letos například vzbudil velkou pozornost přílet Iljušinu Il-62.