Během pár dní mezi sebou vybrali 80 tisíc korun. Šek dnes tamním doktorům předal výkonný ředitel ostravského fotbalového klubu Michal Bělák a sportovní ředitel Marek Jankulovski.

„Když jsme s tímto nápadem přišli do kabiny, tak to vyvolalo velký ohlas. Stejně tak i mezi zaměstnanci. Využili jsme k daru náš transparentní účet, kam hráči i zaměstnanci posílali peníze podle vlastního uvážení a jsem rád, že se podařilo vybrat takovou zajímavou částku,“ řekl Michal Bělák.

„Když jsem byl v zahraničí, tak takové projekty byly spojovány s kluby a věřím, že i u nás najdeme podobnou cestu a budeme tyto akce podporovat,“ doplnil Marek Jankulovski, který nebyl na klinice poprvé a podle svých slov také ani naposled. Člověk by prý měl myslet na lidi, kteří nemají situaci jednoduchou.

Vedení Fakultní nemocnice i Kliniky dětského lékařství ocenili zejména to, že se na dar složili hráči a zaměstnanci klubu. „Velmi si toho vážím. Už jsme měli i jednání v oblasti vědy a výzkumu, kdy bychom mohli podpořit aktivity Baníku například při sledování mladých fotbalistů,“ nastínil další spolupráci ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Petr Vávra.

Klinika dětského lékařství použije peníze na rekonstrukci čekárny i Hematologická ambulance. „Začneme od podlahy, budeme pokračovat ve stejném duchu, jak máme vytvořený vestibul a budeme se snažit proměnit prostředí,“ uzavřela vrchní sestra Kliniky dětského lékařství Katina Svěchovská.