Nestává se moc často, aby se obětí vraždy stala vědma, ale i na to tým kriminalistů z Ostravy v sedmém díle s názvem Rituál narazí. Vyvstane záludná otázka: copak si vědma neuměla předpovědět svou vlastní smrt?

Vyšetřování zločinu brzy přinese pár jmen lidí, kteří mohou být podezřelí, něco jiného je však nalezení skutečného motivu vraždy.

Všechny články k natáčení krimiseriálu
Místo zločinu Ostrava
najdete zde

„Tento příběh je inspirován skutečným případem, kdy jeden důvěřivý důchodce ze severu Čech přišel při kuriózním rituálu téměř o jeden milion korun,“ vysvětlil producent Místa zločinu Ostrava Martin Froyda s tím, že v onom případě se nejednalo o vraždu, ale jen finanční újmu. Filmaři však při převzetí námětu zašli dál.

Městská část Mariánské Hory a Hulváky, 6. února 2020 v Ostravě.
Mariánské Hory a Hulváky se vrhnou na rekonstrukce ulic

Stejně jako v uplynulých dílech, i v tom sedmém tvůrci využili známou hereckou tvář do epizodní role. V Rituálu si zahrál Petr Nárožný. Karel Dobrý, představitel jednoho z hlavních kriminalistů, natáčení s Nárožným okomentoval takto: „Rád vzpomínám na natáčení se starými bardy – Petrem Nárožným a Oldřichem Vlachem. To, jak oni si svou scénku uměli dokonale vystavět, to byla herecká škola. Také obdivuhodný je jejich nadhled a pokora. Musím se opravdu přiznat, že setkání s nimi mi dalo naději, že ten herecký život má smysl,“ vyprávěl skromně Dobrý.

Zásah policie ve Fakultní nemocnici Ostrava 10. prosince 2019 v Ostravě.
Střelba v nemocnici v Ostravě spustila lavinu výhrůžek. Nyní padl první trest

Také producenta Martina Froydu přítomnost Petra Nárožného potěšila. „Byla opravdu radost s tímto legendárním Panem hercem pracovat a myslím, že všichni doslova smekli před jeho perfektní starou hereckou školou,“ zmínil Froyda, podle něhož se Nárožný snažil svou postavu v každém obrazu vždy něčím ozvláštnit nad rámec scénáře.

„Při každé klapce udělal vždy všechno stejně brilantně, včetně pohybu těla a mimiky. V natáčecí den, kdy s námi pracoval, navíc oslavil i významné životní jubileum,“ dodal Froyda.

Sedmý díl Místa Zločinu Ostrava se natáčel mimo jiné v malebném Slezském divadle v Opavě a na obrazovkách České televize bude k vidění dnes od 20.10 hodin.

Připomeňte si také snímky z natáčení předchozích dílů: