Pachatelem je osmatřicetiletý muž z Ostravy. Usvědčily jej biologické stopy zajištěné na místě činu kriminalistickým technikem. Následovaly analýzy, zkoumání a vyhodnocování.

Nyní přišel zásadní zlom. „Odborným vyjádřením byla ze zajištěné stopy stanovena DNA osoby, u které byla při porovnání údajů v Národní databázi DNA nalezena shoda právě s osmatřicetiletým mužem, který má za sebou trestní minulost,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Okradený Borisek na přelomu roku - krádež tehdy nejen u Ostravanů zvedla velkou vlnu solidarity:

Fotogalerie: Okradený Borisek na přelomu roku

Krádež autosedačky není jediný zlodějův počin. Na svědomí má toho podstatně více. „Policisté na muže měli další důkazní materiály i k jiným činům,“ dodala Michalíková. Kromě jiného se vloupal do stavebního kontejneru a garáže. 

Rád se také procházel nákupními centry napříč Ostravou. Do batohu schovával zboží v podobě štípacích kleští, drogerie a jídla. S věcmi pak procházel pokladním prostorem bez zaplacení.

Vzal i jízdní kolo, které bylo před obchodním střediskem připevněno ke stojanu kladkovým zámkem. Kradl i přímo na ulici. „Využil příležitosti a pod záminkou zapálení cigarety ženě strhl z krku zlatý řetízek,“ popsala zločin Michalíková.

Muž je obviněn z krádeže. Hrozí mu až dva roky vězení. „K samotným činům, při kterých nebyl chycen, se kriminalistům nedoznal, důkazy však hovoří proti němu. V současné době je ve vězení, kdy si odpykává trest za předchozí delikty.

Boriskovu sedačku se zatím nepodařilo najít. Případ však vyvolal vlnu solidarity. Lidé se začali skládat na novou, byl založen i účet, někteří dobrodinci přinesli peníze osobně, a to hned v lednu jen několik dnů po události. „Jsem všem nesmírně vděčná, je to pro nás obrovská pomoc,“ neskrývala tehdy své dojetí Boriskova maminka Eva Farníková.