Rozsáhlá oprava tramvajové tratě a zastávky u Krajského úřadu byla odstartována o půlnoci z neděle na pondělí. Potrvá do konce září a přinese s sebou omezení silniční dopravy.

Související články: Dvě nebezpečné zastávky budou rekonstruovány

Dnes již tedy do centra města po ulici 28. října autem neprojedete. Pro běžné motoristy byla zcela uzavřena část této ulice od křižovatky s ulicí Výstavní až po ulici Vítkovická. Pouze dopravní obsluha bude moci vjet na úsek mezi ulicemi Výstavní a Na Jízdárně.

„Příčinou silniční uzávěry je oprava tramvajové tratě ve výše uvedeném úseku na ulici 28. října, rekonstrukce nástupišť tramvajové zastávky Krajský úřad a souvislá údržba silnice," uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Jak již Deník informoval, zastávka Krajský úřad nevyhovuje současné legislativě. Nově by měla být širší a s vyšší nástupní hranou, aby byla zvýšena bezpečnost nastupujících, kolem nichž v bezprostřední blízkosti projíždí zejména v dopravních špičkách téměř souvislá kolona aut.

Nástupiště bude vybaveno také přístřešky, zábradlím a bezbariérovými přístupy. Na křižovatce ulic 28. října a Na Jízdárně by se měl objevit semafor. „Objízdná trasa pro automobilovou dopravu je vedena po ulicích Výstavní, Železárenská a Vítkovická," doplnila mluvčí s tím, že v opačném směru, tedy z centra města do Ostravy-Poruby je provoz po ulici 28. října bez omezení.

Iva Mušálková

Do centra autem neprojedete!
PRO ZVĚTŠENÍ OBRÁZKU NA NĚJ KLIKNĚTE