Podle outletového pravidla musí být cena zboží minimálně o třicet procent nižší než v běžných obchodech. Někteří prodejci ještě slevy u příležitosti otevření navýšili. Parkoviště s kapacitou 800 míst se začalo plnit od půl desáté. Zhruba v 10.15 bylo obsazeno z více než poloviny.

„Přivedla nás zvědavost. Chceme se podívat, co zde vlastně je. Za ničím konkrétním jsme nešli,“ řekl Deníku Vladimír Tománek (63 let) z Olbramic, který do outletu přijel s manželkou.

OTEVŘENÍ
Outletové centrum zahájilo provoz. Přijely stovky motoristů, situaci monitorují strážníci a policisté. Provoz ve frekventované Hlučínské ulici, ze které je jediné napojení do outletu, zhoustl.

POLICIE

Samotné otevření centra proběhlo bez větších problémů. Pouze řidiči na příjezdu z Hlučína do Ostravy si na nové světelné křižovatce u outletu počkali déle, než byli dopoledne zvyklí. Museli dát přednost řidičům, kteří ve směru z Ostravy odbočovali do obchodního centra a měli zelenou. V jednu chvíli kolona v odbočovacím pruhu do outletu dosahovala až k mostu nad dálnicí D1 a zastavila tak i vozy, jejichž řidiči chtěli pokračovat rovně.

Situace se zdramatizovala ve chvíli, kdy ve směru z Hlučína jela rychlá záchranná služba se zapnutými výstražnými znameními. Řidič sanitky ale vše zvládnul a mezi auty bravurně prokličkoval.

NÁPOR

První větší nápor přišel v odpoledních hodinách s dopravní špičkou. Kolona z Hlučínské ulice stála až ke křižovatce s ulicí Muglinovskou - zhruba dva kilometry. Řada motoristů proto zvolila objízdnou trasu přes Koblov.

Nejrušněji by mělo být o víkendu. Zástupci outletu předpokládají, že v sobotu i v neděli přijde až deset tisíc návštěvníků. Během pracovního týdne by to mohlo být kolem dvou a půl tisíce lidí denně. „Ze zkušeností s jinými podobnými centry víme, že začátek týdne bývá slabší. Největší zájem je vždy o víkendu,“ uvedl manažer centra Petr Leder.

Outletové centrum zahájilo provoz. Přijely stovky motoristů, situaci monitorují strážníci a policisté. Provoz ve frekventované Hlučínské ulici, ze které je jediné napojení do outletu, zhoustl.

OBAVY

Otevření outletového centra s obavami sledují motoristé a také starostové přilehlých ostravských obvodů a obcí na Hlučínsku a Opavsku. Jediné napojení do nákupního střediska totiž vede z frekventované Hlučínské ulice, která dlouhodobě během dopravní špičky zažívá kalamitní situace. Kvůli výstavbě outletového centra na ní přibyly další dvě světelné křižovatky, což provoz zpomalovalo ještě před spuštěním outletového centra. Zda Hlučínská ulice zvládne další nápor, ukáže až čas.

DRUHÉ NAPOJENÍ

Představitelé outletového centra věří, že prosadí i druhé napojení z kruhové křižovatky nad dálnicí D1. Jak uvedl Roman Vachta, projektový manažer investorské společnosti TK Development, do konce příštího roku by chtěli získat všechna potřebná povolení, poté ihned zahájí stavební práce. Řešením do budoucna má být druhý most přes řeku Odru, který se napojí na dálniční křižovatku. Do outletového centra by měli přijíždět i lidé z Olomouckého kraje. „Spádová oblast je zhruba do hodiny jízdy autem,“ uvedl Leder, který počítá i s polskou a slovenskou klientelou.

Otevírací doba centra je od 10 do 20 hodin. Jak uvedl Leder, stanovena byla tak, aby se minula s dopravní špičkou.

Jak vypadaly poslední přípravy v Outlet Aréně den před otevřením, se můžete podívat zde:

Vše k tématu otevření Outlet Areny v Ostravě najdete zde