Ten se stejně jako v minulých letech konal v okolí nákupního střediska Forum Nová Karolina v centru Ostravy. Během pátku a soboty přišlo několik tisíc lidí.

Na Oktobeerfestu se představilo téměř čtyřicet pivovarů, které nabídly více než 120 druhů piv. Milovníci pěnivého moku si mohli vybrat mezi spodně i svrchně kvašenými pivy, pivními speciály či ovocnými cidery.

„Ta nabídka je opravdu skvělá. Mám rád silné pivo a tady jich je opravdu nepřeberné množství. Už jsem okusil několik druhů a mohu říct, že jsou fakt dobrá. Teď mám vyhlédnutou patnáctku," řekl Deníku Petr Klíma, který si pochvaloval i letošní počasí. „Vloni byla dost velká zima. Tohle je akorát. Přílišné horko mi moc nesedí. To si dá člověk čtyři pořádná hutná piva a už to začíná cítit. V trochu chladnějším počasí toho zvládne více a může tak vyzkoušet více piv," dodal Klíma. Při zimomřivější návštěvníky organizátoři připravili velkokapacitní vyhřívané stany.

Na pivním festivalu se představily známé pivovary z našeho kraje i dalších regionů, zastoupení měly i samozásobitel­ských a mikro pivovary, které lákaly především svými speciály.

„Letos jsme toho vyčepovali více než vloni. Přálo nám počasí, což se odrazilo na vyšší návštěvnosti," dozvěděli jsme se u stánku patřícímu menšímu pivovaru z našeho regionu.

Organizátoři připravili i bohatý doprovodný program, ve kterém nechybělo například bubenické show. Vrcholem pak v pátek bylo vystoupení skupiny Tři sestry, v sobotu se představily Buty. O jejich vystoupení byl tak velký zájem, že hodinu před zahájením koncertu muselo být kvůli přeplněnosti uzavřeno podzemní parkoviště nákupního centra. Celou akci pak v sobotu v noci završil ohňostroj.