Snížit počet negativních zpráv a naopak šířit více těch pozitivních. Takový je cíl projektu Dobré zprávy společnosti D-Sport.

Každý měsíc je vybrán jeden člověk, který ze světa dělá nezištně lepší místo - ten je pak odměněn párem bot dle vlastního výběru.

KVĚTNOVÍ DOBRÁCI

V květnu nemáme pouze jednoho dobráka, ale hned dva! Jsou jimi Pavla Klečková a Manu Chilaud, kteří jsou autory Iglou. Iglou je přístřešek pro lidi bez domova, který je v zimě chrání před umrznutím. Původně chtěli vyrobit jen deset testovacích kusů, ale jejich výrobek měl takový úspěch, že dnes jich je po celé České republice více než šedesát pět kusů!  

ZAPOJTE SE I VY

Znáte ve svém okolí někoho, kdo dělá ze světa nezištně lepší místo? Pokud ano, pak se určitě zapojte do projektu Dobré zprávy.  

"Chceme s pomocí veřejnosti dokázat, že svět není až tak špatné místo, že se na něm dějí i dobré věci. Že kolem nás žijí lidé, kteří pracují na jeho zlepšení. Ukázat je, odměnit a motivovat tím ostatní, aby dobré věci dělali taky," říká "duchovní otec" projektu Adam Novák, pracovník společnosti D-Sport.

Pokud tedy znáte někoho ve svém okolí, kdo koná dobro a mohl by inspirovat i ostatní, napište o něm na adam@d-sport.cz.

Organizátoři z došlých tipů každý měsíc vyberou jednoho člověka, kterého představí ostatním a obdarují ho jedním párem jakýchkoliv bot zdarma.

"Vždy, když najdeme tu správnou osobu, tak s ní také natočíme krátký rozhovor. Na konci roku tak tady bude 12 úžasných lidí, kteří určitě budou stát za představení," popisuje dále Adam Novák.
 
Více o projektu zde: https://www.d-sport.cz/dobre-zpravy