Reagovali tak na situaci, kdy se kvůli razantnímu šířen nákazy nemocí Covid-19 nedostává v některým nemocnicích zdravotníků, hygienici nestíhají trasovat kontakty nakažených a v domovech pro seniory chybí personál, protože je velká část toho stálého nakažená.

Poslední školní den a rozdání vysvědčení na základní škola Ostrčilova v Ostravě. Žáci ZŠ musí mít povinně roušky při vstupu do budovy školy, jako opatření k šíření koronavirového onemocnění COVID-19.
Hejtman vytipoval školy v kraji pro děti vybraných profesí. Zde je seznam

„Hledáme ty, kteří jsou ochotni pomoci. Už jsme povolali na pomoc armádu, ale budou potřeba i další dobrovolníci, kteří jsou ochotni pomáhat, kde to bude potřeba,“ prohlásil hejtman Ivo Vondrák. Jedná se o výpomoc ve zdravotnictví, ale nedostatek pracovníků je i v sociální sféře. "Výzývám tedy všechny, kdo mají zjem pomoci, ať se přihlásí," apeloval na všchny hejtman.

Kraj už minulý týden zveřejnil kontaktní e-mail spolu2@msk.cz, prostřednitcím kterého je možné hlásit. Do včerejška na něm bylo 100 kontaktů. Přestože se jedná o činnost dobrovolnou, lidé za ni dostanou zaplaceno.

Šéf společnosti Heimstaden, která v kraji poskytuje nájemní bydlení, Rafaj Jan jde příkladem. „Rozhodl jsem se, že od příštího týdne budu část svého času věnovat této činnosti, protože přišel ten pravý čas,“ prohlásil.

Restaurace v Ostravě opět musí zavřít. Ilustrační snímek, Ostrava, Stodolní ulice, říjen 2020.
Restaurace v Ostravě znovu zavírají. Otevřou ještě? Deník se ptal provozovatelů

Zároveň ubezpečil ty, kdo by do služeb kraje dali, že nemusí mít obavy z toho, že by mohli nakazit své blízké. Kdo bude mít zájem, firma Heimstadem mu nabídne alternativní ubytování. Má na to vyčleněno 30 mít ve svých bytech v Ostravě a stejný počet v Havířově a 16 míst v Karviné. Prvních 100 přihlášených získá malý dárek: stylovou roušku s logem #bosmepartyja.

Propagační logo k hledání dobrovolníků.Zdroj: MSK