Jak čtyřiatřicetiletý majitel šesti restaurací Deníku prozradil, na nedostatek práce si určitě stěžovat nemůže, o to více si ale užívá chvil, kdy se sám postaví k výčepu.

„To pak za šichtu načepuji i šest set piv. U nás čepujeme výhradně na hladinku. Načepovat jedno pivo trvá zhruba šest až osm sekund, pak jde pivo hned v plné kondici k zákazníkovi," odpověděl Martin Kludka.

A jaký je podle něj „recept" na to, jak načepovat co nejlepší pivo?

„Svou práci se snažím dělat se srdíčkem, výčepní musí mít samozřejmě dobrou ruku a potřebuje i dobré pivo. Jsem rád, že v naší restauraci zákazníkům nabízíme tankové pivo. To je to nejlepší, co může pivovar hospodě nabídnout," uvedl dále Radegast Mistr Výčepní, který se v oboru pohybuje od svých 16 let.

A co se v profesi výčepního podle něj považuje za „majstr-štyk"? „Tak to je krásná hladinka s podpisem výčepního a bublinkou nahoře," neváhal s odpovědí Martin Kludka.

Ten přiznal, že v úterním finále soutěže, které se konalo v Ostravě v areálu Dolních Vítkovic, se mu při čepování piva před porotou trochu třásly ruce.

„Neřekl bych, že to bylo nervozitou, spíše to byl pocit zodpovědnosti. O to víc mě potěšilo, že jsem vše zvládl a zvítězil jsem," dodal Martin Kludka. Jak také přiznal, pokud si sám chce pochutnat na dobrém pivu, zvolí Radegast nebo Plzeň.

Na druhém místě v soutěži výčepních se umístil Boris Milev z restaurace Olympia v Ostravě a bronzovou příčku si vyčepovala Veronika Pexová z Risto Pizza Pub Tusto Brno.

Podle obchodního sládka pivovaru Radegast Zdeňka Baszczyňského je čepování dovednost, kterou rozhodně neovládá každý.

„Aby pivo v hospodě chutnalo stejně dobře, jak ho sládek uvařil, musí mít náležitou péči a být správně načepované. Dobrý výčepní musí mít skvělé znalosti o pivu, zkušenosti, zručnost a zejména lásku k řemeslu. Jezdím po hospodách denně a jsem rád, že takových lidí vidím pořád více. I přesto není prestiž výčepních taková, jakou by si zasloužili. Touto soutěží proto chceme oslavit um výčepních a zároveň pomoci tomu, aby se úroveň čepování piva v hospodách ještě zlepšila," sdělil obchodní sládek pivovaru Radegast.