Dlouhých patnáct let čekali obyvatelé Ostravy- -Hošťálkovic na rekonstrukci kulturního domu. Tehdy se totiž začaly projevovat první chyby v konstrukci. Bylo tedy třeba rekonstrukce. Zatímco první etapa oprav ještě proběhla to se týká bytů v prvním patře , projekt se před sedmi lety zasekl. Čekalo se na zhruba dvacet milionů, které obvodu na opravu zbytku budovy včetně společenského sálu chyběly.

Peníze ale radnice ušetřila jen zčásti. Na kontě má pět milionů, které pokryjí alespoň nejnutnější opravy. Zbytek by se měl dodělat v příštím roce.

„Za pětimilionovou částku uděláme část zateplení, doděláme střechu, fasádu a betonáže uvnitř budovy. Vyměníme také některá okna," vyjmenoval ředitel stavební firmy Intoza Tomáš Závada, který na kulturní dům rád vzpomíná.

„Jsem rád, že obvod našel prostředky na rekonstrukci. Je to pro obec citlivá věc, a na tamní plesy mají vřelé vzpomínky. I já sám jsem tam kdysi potkal svoji současnou manželku. Mají s tím místem spojené příjemné zážitky," doplnil ředitel stavební firmy s tím, že do pátku odevzdají kompletní návrh prací, které na objektu provedou.

Sedm let nic

První etapa rekonstrukcí proběhla zhruba před sedmi lety. Od té doby kulturní dům, přestože jej obvod nechá temperovat, chátrá a stal se i terčem sprejerů.

„Máme štěstí, že je stále platná smlouva z roku 2006. Uděláme pouze dodatek, který specifikuje, jaké práce se za prvních pět milionů provedou. Zbytek se nám snad podaří zafinancovat v příštím roce," sdělil Deníku starosta Jaroslav Klučka.

Dodal, že v té době by se mělo podařit prodat místní sady a zbytek nákladů snad pokryje město.

„Vaz projektu zlomily příliš grandiózní plány a výměna v čele radnice. Pro hošťálkovickou radnici to bylo těžké období," komentoval Klučka.