Absence kvalitní kuchyně byla v Dolních Vítkovicích dlouhé roky jeden z hlavních problémů. V posledních letech se situace začala měnit. „Už to nebylo jen o bufetech, ale o plnohodnotných kuchyních,“ podotýká ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela. Nový soukromý podnik přesto vítá všemi deseti. Stejně jako návštěvníci.

V závěru prvního dubnového týdne někdejší volejbalista Richard Mauler zahájil provoz Cokafe, které se otevřelo spolu s trampolínovým centrem HopJump. Sídlí koneckonců vedle sebe v jedné budově.

Přestože Cokafe svým názvem vybízí ke kávě, na kterou mimo jiné klade velký důraz a dává to lidem najevo, jde o plnohodnotnou restauraci.

„Delší dobu jsme plánovali otevřít vlastní pražírnu, což se nám teď splnilo. Je prosklená, takže lidé na vlastní oči uvidí, jak se káva praží, navíc máme v Dolních Vítkovicích velkou kuchyň a vlastní pekárnu, z níž budeme zásobovat pečivem své další provozovny,“ poodkrývá Mauler nové fungování své sítě a spřádá plány, jak zásobovat i další soukromé provozovatele v areálu.

POTENCIÁL

Na Hlubině se podnik rozhodl otevřít proto, že v Dolních Vítkovicích konečně vidí potenciál. „DOV vzkvétá. Už tam nejsou jen vzdělávací prostory, ale je tam i řada soukromých subjektů, což je perfektní a rozvoji lokality to nesmírně pomůže,“ cítí Mauler.

„Vítáme každou takovou iniciativu, protože chceme otevírat nové provozy. Naším cílem je oživit a zpřístupnit památky. Nedělat v nich sochy, ale kvalitní program,“ reaguje Koudela na poslední dva přírůstky, to znamená HopJump a právě Cokafe.

Rozvoj svého podniku chce Richard Mauler zajistit jasnou strategií kvalitním jídlem a kávou, vnitřními prostory s kapacitou 80 míst, venkovní terasou pro sto lidí, která bude otevřena v průběhu tohoto týdne, a kvalitní nabídkou jídel. „Nyní máme v nabídce snídaně, na které chceme klást důraz, proto otevíráme v týdnu už v 7.30 hodin. Od 11 hodin máme celodenní nabídku včetně polévky a salátů. Celkem asi dvanáct jídel. Prozatím jedeme v režimu bistro, ale od května, až se zaběhne kuchyně, chceme jet naplno a zavedeme i polední menu,“ láká majitel Cokafe Richard Mauler.

K TÉMATU

Kde se dnes můžete v Dolních Vítkovicích najíst?
- Cokafe
- Malý svět techniky U6
- Velký svět techniky
- Bolt Tower
- Kavárna Maryčka