Jubilejním návštěvníkem je sedmnáctiletý Vojtěch Vencl ze Žamberku u Pardubic. Stejně jako jeho loňský předchůdce se i on přišel bavit a učit do interaktivní herny U6 – takzvaného malého Světa techniky.

Pracovníci dolnovítkovického sdružení o víkendu v Gongu, na Vysoké peci č. 1, v U6 i v Landek Parku na dálku „soutěžili", u koho se půlmiliontý návštěvník objeví.

„Nakonec to vyšlo u nás na U-šestce, kam se Vojta vydal i se svým mladším bratrem, babičkou a dědečkem. Nezapřel v sobě studenta IT oboru a budoucího programátora, takže ho nejvíce bavila videa s průvodcem Julesem Vernem a taky naše interaktivní videotrenažéry jízdy v kamionu nebo vlaku," uvedla Šárka Želinská z U6 s tím, že Vojta si přijel užít poslední dny prázdnin k prarodičům.

Ti vzali oba vnuky Dolních Vítkovic. Jedním z důvodů byla skutečnost, že dědeček, šestaosmdesátiletý Oldřich, zasvětil celý svůj pracovní život Vítkovicím a chtěl vnoučatům i ženě ukázat, kde a jak pracoval.

„Máme velkou radost, že návštěvnost našich areálů neustále stoupá a že lidi to tady baví a rádi se k nám vracejí. Loni nás navštívilo 533 tisíc lidí, díky čemuž jsme se vyhoupli do první pětky nejnavštěvova­nějších míst v celé České republice. V tomto roce bychom se rádi dostali na hranici 700 tisíc lidí a v tom příštím bychom u nás chtěli přivítat až milión návštěvníků," uvedl Petr Koudela, ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice.