„Přesný termín zatím neznáme ani my… ale hotovo tady musí být do konce srpna!“ podotýká mluvčí porubské radnice Martin Otipka.

První náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka.
Šlo udělat rozhodnutí špatné a ještě horší, zní z kraje ohledně mostu přes Odru

Kvůli vybudování kruhového objezdu proto bude v budoucnu křižovatka – znamenající pro obvod důležitý dopravní tah – tak jako tak zcela neprůjezdná. Lidl zde plánuje zlepšit provoz, jelikož hned vedle vzniká jeho třetí porubská prodejna - viz vizualizace výše.

„Okolní komunikace upravíme a napojíme na okružní křižovatku,“ uvádí mediální zástupce obchodního řetězce David Šíma.

Stavba prodejny Lidl v ulici Nad Porubkou v Ostravě-Porubě, v místě bývalého areálu Bytostav, si vyžádala dopravní omezení. Takto situace na místě vypadala 8. června 2021.Stavba prodejny Lidl v ulici Nad Porubkou v Ostravě-Porubě, v místě bývalého areálu Bytostav, si vyžádala dopravní omezení. Takto situace na místě vypadala 8. června 2021.Zdroj: Pro Deník Jakub Hustopecký

Důvody odložení uzávěry nejsou známy, značení na ni upozorňující ještě v průběhu tohoto týdne je každopádně pryč. Už od dubna si přitom nejen řidiči v Porubě „užívají“ trablů souvisejících například s renovací silnic v Mongolské a Sjízdné ulici.

ANKETA DENÍKU: Jak to vidí vlivní? Doprava v Ostravě kolabuje kvůli opravě mostu

Opravu ulic Sjízdná a Mongolská za zhruba 13 milionů korun provádí Ostravské komunikace a práce byly rozděleny do čtyř etap. Nyní je zde cedule „Technologická přestávka“, ale firma slibuje otevřít silnici do půlnoci 13. června 2021.

Situace v okolí křižovatky Mongolská - Sjízdná v Ostravě-Porubě, 8. června 2021.Situace v okolí křižovatky Mongolská - Sjízdná v Ostravě-Porubě, 8. červen 2021.Zdroj: Pro Deník Jakub Hustopecký

K tomu se přidává na západním konci porubského obvodu rekonstrukce mostu přes potok Porubka, což znamená až do konce roku neprůjezdnou ulici 17. listopadu. Ředitelství silnic a dálnic ČR zde hodlá proinvestovat více než dvacet milionů korun - VÍCE ZDE.

Uzavírka z důvodu opravy mostu na ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě, 8. červen 2021.Uzavírka z důvodu opravy mostu na ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě, 8. červen 2021.Zdroj: Pro Deník Vojtěch Vítek

A aby toho obyvatelé porubského obvodu "neměli málo", zdejší dopravní situaci poněkud ztížily objízdné trasy, které vedou přes Porubu na Hlučínsko, a to kvůli opravě mostu v Přívoze - VÍCE ZDE.