„Přesný termín zatím neznáme ani my… ale hotovo tady musí být do konce srpna!“ podotýká mluvčí porubské radnice Martin Otipka.

Kvůli vybudování kruhového objezdu proto bude v budoucnu křižovatka – znamenající pro obvod důležitý dopravní tah – tak jako tak zcela neprůjezdná. Lidl zde plánuje zlepšit provoz, jelikož hned vedle vzniká jeho třetí porubská prodejna - viz vizualizace výše.

„Okolní komunikace upravíme a napojíme na okružní křižovatku,“ uvádí mediální zástupce obchodního řetězce David Šíma.

Stavba prodejny Lidl v ulici Nad Porubkou v Ostravě-Porubě, v místě bývalého areálu Bytostav, si vyžádala dopravní omezení. Takto situace na místě vypadala 8. června 2021.Stavba prodejny Lidl v ulici Nad Porubkou v Ostravě-Porubě, v místě bývalého areálu Bytostav, si vyžádala dopravní omezení. Takto situace na místě vypadala 8. června 2021.Zdroj: Pro Deník Jakub Hustopecký

Důvody odložení uzávěry nejsou známy, značení na ni upozorňující ještě v průběhu tohoto týdne je každopádně pryč. Už od dubna si přitom nejen řidiči v Porubě „užívají“ trablů souvisejících například s renovací silnic v Mongolské a Sjízdné ulici.

Opravu ulic Sjízdná a Mongolská za zhruba 13 milionů korun provádí Ostravské komunikace a práce byly rozděleny do čtyř etap. Nyní je zde cedule „Technologická přestávka“, ale firma slibuje otevřít silnici do půlnoci 13. června 2021.

Situace v okolí křižovatky Mongolská - Sjízdná v Ostravě-Porubě, 8. června 2021.Situace v okolí křižovatky Mongolská - Sjízdná v Ostravě-Porubě, 8. červen 2021.Zdroj: Pro Deník Jakub Hustopecký

K tomu se přidává na západním konci porubského obvodu rekonstrukce mostu přes potok Porubka, což znamená až do konce roku neprůjezdnou ulici 17. listopadu. Ředitelství silnic a dálnic ČR zde hodlá proinvestovat více než dvacet milionů korun - VÍCE ZDE.

Uzavírka z důvodu opravy mostu na ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě, 8. červen 2021.Uzavírka z důvodu opravy mostu na ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě, 8. červen 2021.Zdroj: Pro Deník Vojtěch Vítek

A aby toho obyvatelé porubského obvodu "neměli málo", zdejší dopravní situaci poněkud ztížily objízdné trasy, které vedou přes Porubu na Hlučínsko, a to kvůli opravě mostu v Přívoze - VÍCE ZDE.