„Jako první se bude dělat původně druhá etapa. Ta začne v době prodlouženého víkendu o státních svátcích v červenci (5,. 6., a 7. 7.), kdy stavbaři opraví křižovatku u autobusového nádraží. V tomto období očekáváme významné dopravní komplikace, neboť křižovatka bude kompletně uzavřena,“ upozornil místostarosta Hlučína Václav Škvain s tím, že zbývající část průtahu bude opravována postupně ve třech etapách. Veškeré stavební práce by měly být hotové do konce srpna.

Knihobudky v Opavě. Na snímku Milan Freiberg v parku Přátelství.
Milan Freiberg zásobuje knihobudky v Opavě a okolí. Víme, kde je najdete

Jako poslední se podle místostarosty bude dělat původně první etapa od křižovatky se silnicí III/46611 (silnice na Cihelnu) po sjezd k areálu skládky společnosti SOMA Markvartovice. „Chtěl bych požádat všechny občany o trpělivost a shovívavost. Situace bude komplikovaná především v závěru července, kdy se bude konat Štěrkovna Open Music. Ale zhotovitel přislíbil maximální součinnost během právě tohoto kritického období. Na bezpečnost a plynulost provozu bude dohlížet městská policie. Přesto lze očekávat významné komplikace v provozu na naší hlavní dopravní tepně,“ uvedl Škvain. Omezení se dotknou i autobusové dopravy, o náhradním vedení linek se prozatím jedná.

Řidiči projíždějící Hlučínem se musejí připravit na dopravní komplikace.
Hlučín čeká dopravní peklo, bude se opravovat hlavní průtah městem

Kompletní rekonstrukce bude probíhat v úseku dlouhém zhruba 2,5 kilometru. „Předmětem prací jsou opravy provozních škod, které vyvstaly v průběhu užívání komunikace a byly vyhodnoceny jako závady ohrožující bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedli zástupci ŘSD. Jde mimo jiné o příčné a podélné trhliny, kaverny, hloubkovou korozi a mozaikové trhliny.