Atraktivní patrové autobusy v tyrkysové barvě budou pravidelně o víkendech a svátcích propojovat dva nejnavštěvovanější turistické cíle Moravskoslezského kraje: Dolní oblast Vítkovice a Zoo Ostrava.

Linka bude jezdit v intervalu 30 minut. Trasa linky č. 88 bude mít několik zastávek.

Cestující budou moci na okružní jízdu doubledeckerem nastoupit například na dvou nově zřízených zastávkách: Svět techniky, situované naproti Velkého světa techniky a Bolt tower, umístěné u stejnojmenné vyhlídkové věže v areálu DOV. Pro nástup i výstup budou ale moci využívat i další zastávky, jako je Stodolní, Zoo nebo Konzervatoř.

Představení ostravských doubledeckerů, 10. srpna 2020:

„Jízda doubledeckerem bude z pohledu tarifu běžnou jízdou v rámci ostravské MHD. Cestující tak nepotřebují žádné speciální jízdné. Jízdenku si mohou zakoupit například přímo ve voze bankovní platební kartou. Není to jediné pohodlí, které je během jízdy čeká. K dispozici mají také třeba wifi připojení k internetu nebo klimatizované spodní podlaží vozu. Snažili jsme se, aby pro naše cestující byla jízda doubledeckerem nejen netradičním zážitkem, ale i zážitkem, ve kterém se snoubí pohodlí a dobrodružství zároveň.“ doplnil náměstek primátora pro dopravu, Vladimír Cigánek.

Přesto, že se jedná o vyhlídkový vůz určený za jízdy primárně k sezení, nabízí doubledeckery i prostor pro vozíčkáře nebo pro cestující s kočárkem.

Ze zastávky Svět techniky vyjíždí první spoj v 8.44 hodin a pak každou půlhodinu až do 18.15 hodin. Ze zastávky Zoo odjíždějí doubledeckery od 9.30 hodin a pak každou půlhodinu až do 18 hodin.

Přes týden budou doubledeckery nasazovány i na vybraných spojích linky č. 78 z Ostravy-Poruby do Hrabové.