Návštěvníci mohli zkusit tradiční španělské pokrmy, například známou paellu, sladké churros a pestrou nabídku tapas a vín. Součástí programu byla kapela Adán Sánchez Band a vystoupil kytarista Dario Piga s tanečnicí Ivetou Rivero. Akce trvala od pěti hodin odpoledne do nočních hodin.

Program prvního ročníku španělského festivalu s názvem Olé fest zahrnoval kromě nejrůznějších španělských pokrmů a nápojů i bohatý kulturní program. Na pódiu vystoupila kapela Adán Sánchez Band, která kombinuje fúzi tradičního flamenca s lidovou hudbou, kytarista Dario Piga a tanečnice flamenca Iveta Rivero.

Pálení čarodějnic na hradě 30. dubna 2019 v Ostravě.
Zábava pro děti: pálení čarodějnic se vrací na Slezskoostravský hrad

Program doplnila přehlídka ŇU FEŠN ŠOPA s modelkami v netradičních modelech ve španělském a jižanském duchu. Celý večer oživil divokou latinskou hudbou DJ San Miguelito. „Festival se poprvé koná v Dolní oblasti ve Vítkovicích. Jedná se o kombinaci jídla ze Španělska a kulturního hudebního a tanečního programu,“ řekl hlavní organizátor Olé festu David Girten, který doplnil, že o noční zábavu se stará DJ San Miguelito.

Zajímavostí Olé festu byl způsob platby. Lidé si mohli rozměnit peníze za červené žetony, kterými platili španělská jídla, vína a ostatní nápoje. Jeden žeton byl v hodnotě šedesáti korun. Za talíř s tapas lidé zaplatili čtyři žetony, v přepočtu tedy dvě stě šedesát korun a paella s mořskými plody stála tři speciální žetony, neboli sto osmdesát korun. „Objednala jsem si paellu s kombinací králíka a kuřete a byla výborná,“ uvedla jedna z návštěvnic. Kromě piva a limonády si milovníci španělských drinků mohli pochutnat i na míchaných nápojích, jako například sangria, gin s tonikem nebo cuba libre.

S tímto kočárkem muž vydal do ulic.
Divný chlápek tlačil noční Ostravou kočárek. Mimino v něm nebylo

Na festivalu byly vystavené pestře barevné obrazy se španělským flamenco motivem od ostravské malířky Lenky Návratové. Pořadatelé Olé festu byli manželé David a Martina Girtenovi z ostravské restaurace La Petite Conversation.