Svět techniky v Dolních Vítkovicích je po lockdownu připraven na pořádnou nálož překvapení pro své návštěvníky. Otevřely se nové expozice, ta nejnabitější přivítá první návštěvníky v sobotu.

Děti i dospělí se mohou těšit na detailní přiblížení první cesty na Měsíc – mise Apolla 11 ze dne 20. července 1969, kdy na oběžnou družici Země poprvé vstoupili lidé!

„Ze Spojených států k nám dokonce na pár týdnů doputuje zcela přesná replika skafandru Neila Armstronga, prvního člověka na Měsíci. Malý výlet do Vesmíru u nás bude přímo na dosah!“ láká na velkolepou akci ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

A o měsíc dříve, než člověk poprvé přistál na Měsíci, tedy 20. června, si v DOV připravili splněný sen každého kluka – tréninkové programy NASA pro astronauty. Počítá se i s děvčaty a dospělými, kteří si navíc detailně prozkoumají let Apolla 11 a mohou se na Měsíci vyfotit.Už nyní jsou v provozu dvě velké „polockdownové“ expozice.

„Na návštěvníky čeká například superpočítač Anselm, donedávna sloužící k superrychlým a megasložitým výpočtům vědců z celého světa nebo interaktivní čistírna odpadních vod s vychytávkami, ukazujícími, jak z odpadu lze znovu vyrobit užitečné věci,“ komentuje Švrček zcela obměněný Svět civilizace.

V rámci druhé expozice zvané FUTUROVA!!! se pak děti i dospělí mohou například stát zaměstnancem dispečinku elektrárny a vyzkoušet si vyrobit energii nebo rozsvítit i část expozice!