Zkoumají také kamerové záznamy zachycující dění před obchodním střediskem i uvnitř něj. Nikdo zatím nebyl obviněn. K napadení došlo v prostoru před vchodem ve směru od tramvajových zastávek ve Výškovické ulici. Policisté a strážníci v okolí posílili hlídkovou službu. A nejen u Avion Shopping Parku.

Novou silnicí se dá projet k outletovému centru v Ostravě-Přívoze.
Touto zkratkou se ráno rozhodně nevydávejte! Výjezd z Ostravy se může protáhnout

„Na případu intenzivně pracujeme, zjišťujeme všechny skutečnosti a okolnosti. V rámci výkonu služby se ostravští policisté nyní ve zvýšené míře zaměřují na preventivní a kontrolní činnost poblíž obchodních center a ve velkých obchodních domech. Spolupracují také s kolegy z městské policie,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Dělají problémy

Děti a mladiství dělají u Avion Shopping Parku problémy již delší dobu. „Pořád se tu něco děje. Buď s bezdomovci nebo s těmi mladými. Není to příjemné, člověk má trochu obavy,“ uvedla prodavačka jednoho z obchodů s tím, že skupina se tu schází pravidelně. Co se týká samotného napadení, zaregistrovala jen křik a shluk. „Bylo to nepřehledné. Přijeli policisté a sanitka. Ošetřovali tu holku a ještě někoho. Ta skupinka se rozprchla. Snad se nikomu nic vážného nestalo,“ řekla Deníku.

Halda Heřmanice, ilustrační foto.
Expert o heřmanické kauze: Odpady jsou byznys a přitahují organizovaný zločin

Obsluha další prodejny podle svých slov v minulosti několikrát viděla, jak skupinka mladých lidí vybíhala ze vstupních dveří. „Vypadalo to, jako by něco ukradli a pak prchali,“ vyslovila domněnku.

K místu napadení, které se odehrálo ve středu kolem 18 hodin, vyjeli kromě policistů i záchranáři, v jejichž péči skončili dívka i mladík. Přestože podle informací na sociálních sítích byl útok velmi brutální, vyvázli naštěstí jen s lehčími zranění v obličeji. Po ošetření v nemocnici byli propuštěni do domácího ošetřování.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ivo Vondrák chce zpět do vedení kraje. Pomoci mu s tím má nové hnutí s odborníky

Zdroj: Deník/Kateřina Součková