Modernizace trati v Nádražní ulici je největší letošní investicí Dopravního podniku Ostrava (DPO), a to v hodnotě 69 milionů korun bez DPH.

„Úpravy úseku mezi ulicemi 30. dubna a Valchařská přinesly pevnou jízdní dráhu, zajištující snížení hluku a vibrací od projíždějících tramvají, nové trolejové vedení a výstražná světla na nástupišti zastávky Důl Jindřich upozorňující na blížící se tramvaj,“ uvádí DPO v tiskové zprávě.

Nové vizualizace chystané přestavby hotelového domu Jidnřich v bytový komplex Jindřich Plaza. Vizualizace: se souhlasem Jindřich Plaza Development.
Kdy začnou stavět a co nabízí? Exkluzivně s majiteli Jindřich Plaza v Ostravě

„Nová trať přinese cestujícím dlouhodobě klidnější jízdu tramvají a zvýšení bezpečnosti na zastávce Důl Jindřich. V úseku došlo i k výměně výhybky, která je unikátní svou konstrukcí nejen na Ostravsku, ale i v republice. Zajistí hladší průběh jízdy vozů a snížení vibrací v okolí křižovatky,“ dodává šéf DPO Daniel Morys.

Nejde o první modernizaci tramvajové trati v Ostravě v poslední době. Za 85 milionů korun byla v loňském roce upravena například trať v nejlidnatější obvodu města - v Ostravě-Jihu. Vozy mezi zastávkami Josefa Kotase a Václava Jiřikovského nyní mohou jezdit 80kilometrovou rychlostí - více zde.