Agresor (36 let) zde napadl ženu a dva muže. Podle informací Deníku šlo o osoby, z nichž dvě jako svědci vypovídaly či měly vypovídat v případu, který se ho týkal. Dotyčný je chtěl zastrašit a vyřídit si s nimi účty.K incidentu došlo o víkendu, o podrobnostech policie informovala v úterý.

Pokus o dvojnásobnou vraždu

„Po poledni vyjeli ostravští policisté k prověření oznámení o potyčce v hotelovém domě v Ostravě-Hrabůvce. Na místě se nacházelo několik zraněných osob. Jednoho muže policisté okamžitě zadrželi,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

Šestatřicetiletý muž podle sdělení policie vnikl bez souhlasu ubytovaných na jeden z pokojů a fyzicky napadl přítomnou ženu a dva muže. Všichni tři utrpěli zraněni, jeden z mužů je stále se závažnými zraněními v péči zdravotníků. Napadení dvou osob policie označila jako pokus o dvojnásobnou vraždu.

Náměstí J. Nerudy, kde se 10. listopadu 2023 stal násilný trestný čin.
Další násilná smrt v Ostravě! V Porubě zemřel mladý muž po pobodání nožem

Zaměstnanci a obyvatelé hotelového domu Hlubina se k události nechtěli vyjadřovat. „Vyšetřuje to kriminálka, my k tomu proto nemůžeme nic říct,“ uvedli dva muži na recepci.

„Tady bydlí spousta lidí, nevíme o všem,“ reagoval na dotaz jeden z ubytovaných. Jeho známý dodal: „Tady se furt něco děje.“

To potvrdil i prodavač z nedalekého obchodu. „Je tu hodně živo,“ usmál se s tím, že v den výše popsaného incidentu přijeli k Hlubině policisté a záchranáři. „Ale o co šlo, nevím,“ prohlásil.

Ivo Vondrák.
Za koho kandiduje? Bývalý hejtman Ivo Vondrák bude příští rok ve volbách lídrem

Mnohaletý žalář, či výjimečný trest

Policisté na místě činu pracovali několik hodin. „Provedli množství úkonů, včetně ohledání místa a zajištění stop, dále například vytěžení svědků. Na základě zadokumentovaných informací obvinili 36letého muže z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy, zločinu vydírání a přečinů porušování domovní svobody a výtržnictví,“ dodala Štětínská.

Je podán návrh na uvalení vazby. Muži hrozí patnáct až dvacet let vězení, v úvahu přichází i výjimečný trest „Poškození figurují v jiném případu. Kriminalisté pokračují v úkonech trestního řízení a zabývají se okolnostmi tohoto případu, včetně motivu jednání obviněného,“ uzavřela Štětínská.