Ten měl ale smůlu v tom, že mu pozornost věnovali policisté vítkovického obvodního oddělení. „Při výkonu služby k zajištění bezpečnosti kolem ostravské hokejové haly si službu vykonávající policisté všimli muže, který šel po ulici Ruská směrem k zastávce Ředitelství Vítkovic a v ruce nesl dlouhou střelnou zbraň,“ popisovala situaci policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal (vlevo) a kouč Plzně Miroslav Koubek.
První bod Baníku proti TOP3: Může být důležitý, ví Hapal. Jak viděl gól Plzně?

Policisté tedy okamžitě zakročili, muže eliminovali a zbraň zajistili. Majitelem byl osmnáctiletý mladík, který policistům uvedl, že si ji den předtím u kamaráda zapomněl a odnáší si ji domů, a že se jedná o zbraň airsoftovou. Byla však velmi podobná typu AK-47, což je kalašnikov.

Airsoftová zbraň, kterou si mladík z Ostravy nesl po ulici, jako by se nechumelilo.Airsoftová zbraň, kterou si mladík z Ostravy nesl po ulici, jako by se nechumelilo.Zdroj: se svolením PČR

„V této souvislosti upozorňujeme majitele zbraní, byť i airsoftových, na zásady jejich nošení na veřejnosti. Zbraně tohoto typu v některých situacích není možné rozeznat od skutečných a mohou vyvolat důvodnou obavu o život a zdraví. Nezodpovědnost majitelů může v této v souvislosti způsobit paniku a tyto zbraně mohou být brány jako reálná hrozba,“ uzavřela případ neznalého mladíka Pavla Jiroušková.