Uzavírka Těšínské ulice ve Slezské Ostravě, kde se rozléhá ústřední hřbitov, komplikuje dopravu v předdušičkovém období. Tamní radnice se proto rozhodla, že na stěžejní dušičkový víkend posílí hlídky městských strážníků. Lidem, kteří přijedou ze vzdálenějších koutů kraje i republiky, přijdou na pomoc také dopravní policisté.

Přečtěte si také: Kruhový objezd je noční můrou podnikatelů.

Těšínská ulice je uzavřena v těsné blízkosti Slezskoostravské radnice, není tak možné na ni odbočit z Bohumínské. „V místě uzávěry budou rozmístěni strážníci, kteří lidem poradí nejbližší objízdné tratě," řekl starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř.

Podle vedoucí oddělení hřbitovní správy ve Slezské Ostravě Nataši Lukášové je objízdná trasa už teď dobře vyznačena. Ta hlavní vede přes Bohumínskou, ulici Na Karolině, Podzámčí kolem Slezskoostravského hradu na Těšínskou. Řidičům nezabere víc než pět minut.

Další cesty

K ústřednímu hřbitovu se dá autem pohodlně dojet i z ulice Na Najmanského, která ke hřbitovu vede z Michálkovické, je tak vhodná pro všechny cestující z Muglinova či Michálkovic. Pro lidi, kteří zamíří na ústřední hřbitov z Poruby, Jihu nebo Vítkovic, je nejjednodušší najet na Rudnou ulici a sjet odbočkou na Radvanice, Karvinou. Na kruhovém objezdu v Radvancích je pak třeba zvolit směr na Slezskou Ostravu po Těšínské.

Cestující, kteří k dopravě využívají městskou hromadnou dopravu, se na ústřední hřbitov dostanou linkami číslo 28, 29, 30 a 38. Linka číslo 28 jede po své stálé trase z ÚAN. Ty ostatní pak využívají objízdnou trasu kolem hradu. Lidé tak musí počítat se zhruba tříminutovým zpožděním. Na linku 29 a 30 se dá nasednout na frekventované zastávce Most Miloše Sýkory v centru Ostravy, stejně jako na linku 38, která jezdí z Náměstí republiky směrem na Novou huť.

…pro zvětšení klikněte

MHD posílí

Mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht doplnil, že v dušičkovém období posílí dopravní podnik spoje, které vedou na ústřední hřbitov. „Tak jako každý rok posílíme dopravu, ovšem o konkrétním řešení zatím nebylo rozhodnuto," řekl v krátkosti Miroslav Albrecht. Na otázku, v jakých intervalech budou linky jezdit a zda se chystají ještě nějaká další opatření na období dušiček, Dopravní podnik Ostrava prozatím nezná odpověď.

Bližší informace o organizaci ale Deníku sdělila vedoucí oddělení hřbitovní správy ve Slezské Ostravě Nataša Lukášová. „V těchto dnech probíhá na ústředním hřbitově standardní úklid. Kosení trávy a hrabání listí. Posílíme však svoz odpadů. Pro ty, kteří budou mít jakékoliv dotazy, pak prodloužíme pracovní dobu. V naší kanceláři vedle květinové síně u hlavního vstupu na hřbitov budeme i ve dnech 27., 28. října a dále i přímo na Památku zesnulých 2. a 3. listopadu," upozornila Nataša Lukášová.

Parkování a vjezd

Řidiči budou moci svá auta zaparkovat na dvou parkovištích přímo u Ústředního hřbitova Slezská Ostrava. Jak z ulice Na Najmanské, tak i z ulice Těšínská. „Celodenní parkovné vyjde na dvacet korun. Pokud bude chtít někdo vjet autem přímo do areálu, zaplatí sto dvacet korun. Držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP/P, nemocní či hodně staří lidé, kteří nedojdou po svých, mají vjezd dovnitř samozřejmě zdarma," uvedla dále vedoucí oddělení hřbitovní správy.

Ilustrační foto