„Dle našich informací měly dívky (17 a 18 let) vstoupit na přechod pro chodce v době, kdy měl již svítit na semaforu červený signál stop, a to bezprostředně do jízdní dráhy projíždějícímu vozidlu Škoda. Jeho řidič projížděl s vozidlem křižovatkou na zelený signál volno. Došlo ke střetu a dívky utrpěly závažná zranění. Dechová zkouška u řidiče byla s negativním výsledkem. Další okolnosti zjišťují dopravní policisté," řekla mluvčí Pavla Jiroušková za policisty.

K nehodě okamžitě vyrazili záchranáři, kteří byli na místě do pěti minut od nahlášení události.

Fanoušci při utkání Německo - Lotyšsko na mistrovství světa v hokeji v Ostravě.
Hokejová ostuda v Ostravě. Reprezentanty Lotyšska okradli na hotelu

„Posádky poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči dvěma dívkám ve věku sedmnáct a osmnáct let. Starší z nich byla po nehodě v bezvědomí a se selhávajícím dýcháním v přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a končetin, nevyloučil ani další možná zranění. Provedl intubaci dýchacích cest a zajistil pacientce přístrojem řízenou ventilaci. Druhá z dívek utrpěla těžké zranění v oblasti hlavy. Byla zajištěna krčním límcem a uložena do podtlakové matrace, týmy ZZS započaly s nitrožilním podáváním léků. Obě pacientky byly následně transportovány na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," sdělil Lukáš Humpl, mluvčí moravskoslezských záchranářů.

Na místě byli rovněž přítomni hasiči, kteří pomohli odstranit následky nehody a přivolali pro poskytnutí posttraumatické péče řidiči a jeho spolujezdkyni interventa z řad HZS Moravskoslezského kraje.