„Cvičení s evakuací míváme tak dvakrát do roka, ale tentokrát to bylo naostro,“ popisovali zaměstnanci Okresního soudu v Ostravě, které kolem desáté hodiny dopoledne zvedlo od práce zvonění alarmu. Dostali instrukce být k poledni zase k dispozici.

„Byla nám nahlášena mimořádná událost. Na výzvu justiční stráže všichni zaměstnanci opustili budovu okresního soudu,“ řekl Deníku mluvčí soudu Lukáš Delong.

Kdosi totiž na soud volal a oznámil bombu. „Přijali jsme oznámení o nástražném výbušném systému a uskutečnili obvyklá opatření,“ sdělila Gabriela Pokorná, mluvčí policistů. Ti do Poruby dorazili v počtu několika desítek příslušníků, nakázali evakuaci stovek lidí z objektu a počkali na kolegu kynologa se psem specializovaným na vyhledávání výbušnin.

„Samozřejmě nic nenašli. Planý poplach. Bombu by si tady snad nikdo nedovolil a asi ani nepronesl,“ konstatovali soudní úředníci vracející pod deštníky zpět do budovy. Každopádně si podle nich zdržením nikdo příliš nepomohl. A očekávají, že se s pachatelem šíření poplašné zprávy setkají – až usedne na lavici obžalovaných! Policisté po něm pátrají.