„Okamžitě po prvním oznámení vyrazili k hypermarketu policisté, hasiči, strážníci, na místo byli povoláni pyrotechnici, psovodi se speciálně vycvičenými psy, speciální pořádková jednotka a začala evakuace celého objektu hypermarketu, obchodních zón, přilehlých parkovišť a blízkého okolí,“ uvedla k případu mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Z prodejny byla evakuována asi stovka zákazníků, pětadvacet pracovníků hypermarketu a třicet prodejců z obchodní zóny. Policisté prostory Teska i okolí zabezpečili a kriminalisté začali okamžitě pátrat po muži, který na tísňovou linku bombu nahlásil. Podařilo se jim ho dopadnout prakticky okamžitě na přilehlém parkovišti. Případ se nápadně podobal tomu, který se odehrál v půlce srpna a shodou okolností u něj zasahoval i stejný kriminalista. Ten si velmi dobře pamatoval, jak pachatel vypadá.

„Pachatele zadržel právě tento kriminalista s policisty speciální pořádkové jednotky, následovala eskorta podezřelého muže k vystřízlivění. Orientační dechová zkouška vykázala hodnotu zhruba 1,4 promile alkoholu,“ sdělila Holčáková. Práce policistů na místě ale dopadením pachatele neskončila. Byla provedena detailní bezpečnostní prohlídka hypermarketu. Speciálně vycvičení psi, pyrotechnici a další policisté pokračovali v kontrolách přilehlých míst i blízkých parkovišť. Nástražný výbušný systém nebyl nalezen.

„Policejní komisař muži sdělil obvinění pro přečin šíření poplašné zprávy, a protože je také podezřelý, že čin spáchal opětovně, tentokrát mu hrozí větší trest odnětí svobody od jednoho do pěti let,“ řekla Holčáková. Pro důvodnou obavu, že bude muž v protiprávním jednání pokračovat, podal policejní komisař státnímu zástupci podnět ke vzetí obviněného do vazby.

Budovabyla okamžitěuzavřena a policisté v tuto chvíli se psy prohledávají její prostory.

Související články najdete zde: Evakuace, poplachy, záchranné akce v Ostravě