„Jedná se o zlomovou novinku pro naše letiště i pro obyvatele Moravskoslezského kraje a nejbližšího okolí. Do thajského Phuketu se bude létat už od 13. listopadu 2024, o pár dní později se přidají rovněž lety na ostrov Mauricius v Indickém oceánu. Jsme si jistí, že těmito novinkami potěšíme velkou část našich cestujících, kteří již nebudou muset pro odlety na dovolenou v zimních měsících využívat vzdálenější letiště,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava s tím, že zájezdy bude možné u cestovní kanceláře Čedok rezervovat už v průběhu dubna.

Lety do Thajska a na Mauritius budou provozovány dálkovým letadlem B787-9 Dreamliner italské letecké společnosti NEOS. „Jsem rád, že v Mošnově budou na dráhu dosedat i tyto širokotrupé letouny s větší kapacitou. V ekonomické třídě jsou sedadla umístěna ve třech řadách, ve vyšší prémiové třídě si cestující samozřejmě užijí více prostoru i komfortu. Věřím, že lidé z našeho regionu i jeho okolí tuto novou nabídku ocení a začnou také častěji využívat i linkovou dopravu, kterou naše letiště neustále rozšiřuje,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

„Kromě letů do exotických destinací nabízí v letošním roce cestovní kancelář Čedok z ostravského letiště dalších sedm novinek. Už od června nabídne lety do italské Lamezia Terme, do Enfidhy v Tunisku, na řecké ostrovy Thassos a Krétu, do albánské Tirany a do čím dál populárnější destinace Marsa Matrouh na severu Egypta. V říjnu se pak začne létat na dlouho očekávané Kanárské ostrovy, a to jmenovitě na Fuerteventuru,“ doplnil Ondřej Musil, manažer pro pasažérskou přepravu.

K tématu

Celkově tak bude v nabídce ostravského letiště Leoše Janáčka v letošním roce 31 destinací, z toho je 13 novinek. Novinky cestovní kanceláře Čedok doplní také nová pravidelná linka do španělské Malagy s leteckou společností Ryanair, dále lety do černohorské Podgorice s leteckou společností Air Montenegro a další nové lety přidá do španělské Murcie a Dalamánu v Turecku letecká společnost Smartwings.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Ostuda Ostravy: smutný pohled na kdysi věhlasné bistro U Bedřicha

Bistro U Bedřicha, Ostrava | Video: Deník/Jaroslav Perdoch