Wolf kromě šestiletého trestu dostal pětimilionovou pokutu. Jeho manželka vyvázla s podmíněným odsouzením a milionovou pokutou. Manželé požádali o splátkový kalendář, soud jejich návrhu vyhověl. U Wolfa byly splátky stanoveny na půl milionu korun, u jeho manželky na sto tisíc korun.

První splátku Wolfovi uhradili již před časem, nyní dodrželi i druhý termín. „Manželé Wolfovi včas zaplatili druhé splátky svých peněžitých trestů ve výši sto a pět set tisíc korun," řekl v pondělí Deníku Jiří Křivský. V případě nedodržení dalšího termínu by došlo ke zrušení splátkového kalendáře a vymáhání pokuty. To by se mohlo týkat i vily v Ostravě-Petřkovicích, kterou manželé Wolfovi vlastní.

Že je v současné době Wolf na útěku, nehraje při hrazení pokuty žádnou roli. Pro exposlance by však vyhýbání se nástupu do vězení mohlo přinést jiné komplikace. Policisté již začali prověřovat možnost, že skrýváním se spáchal další trestný čin, a to maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to mu hrozí až tři roky žaláře.

Na Wolfa byl 24. ledna letošního roku vydán příkaz k dodání do výkonu trestu. Exposlanec si totiž nepřebíral soudní obsílky včetně výzvy k nastoupení trestu. Policisté po něm o den později vyhlásili celostátní pátraní. Provedli řadu domovních prohlídek, Wolfa však nenašli. V úterý 12. února na něj Krajský soud v Ostravě vydal evropský zatykač. „Na základě šetření Policie České republiky bylo zjištěno, že se odsouzený Petr Wolf na území České republiky nenachází. Je důvodné podezření, že je na území cizího státu. Proto byl vydán evropský zatýkací rozkaz," uvedl soudce Miroslav Mucha.