Informaci přinesl server seznamzpravy.cz s tím, že titul Ph.D. získal na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství na Vysoké škole báňské v Ostravě, kde lednu 2018 obhájil svoji disertační práci na téma Metody řízení zajištěnosti údržby průmyslových podniků.

Expert na plagiátorství Jan Mach z Vysoké školy ekonomické v Praze při analýze, kterou nechal vypracovat server seznamzpravy.cz, ale údajně odhalil v Tuhého práci velkou část buď doslovně shodných, nebo mírně poupravených textů.

Tomáš Tuhý pro server uvedl, že „má určitě čisté svědomí“ a že „rozhodně nikde neopisoval“. A brání se slovy: „Jestli je tam nějaký renonc, že tam byl opomenutý nějaký zdroj, to se samozřejmě může stát každému, jsme přeci jenom lidé.“ 

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) po zjištění Seznam Zpráv kauzu diplomata Tuhého, který se má v příštím roce ze Slovenska přesunout na post velvyslance do Slovinska, nechá prověřit.

„Pověřil jsem státního tajemníka, aby mi vypracoval analýzu, na základě které zvážím možnosti postupu,“ uvedl pro server ministr Lipavský.