„Vnučka je spisovatelskou kadetkou, měla tu přednášku a besedu, tak jsem šla s ní. Překvapila mne nejen ta velká návštěvnost, ale i ty kostýmy,“ konstatovala seniorka pohybující se ve společnosti o generaci až dvě mladších lidí. Vnučka na ni prozradila, že babička teprve na Fantastické Ostravě v Trojhalí u Nové Karoliny zjistila, co je 3D tisk a pořídila si přívěsek na krk ve tvaru ještěrky. Nebo draka? Fantazii se zde zkrátka meze nekladou.

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice, 24. června 2023, Ostrava.
VIDEO: Na slavnosti v centru Ostravy opět zamířily davy, dorazil i Zeman

Též si mohla ostatně koupit třeba ty uši! U jednoho ze stánků měli více druhů, včetně chlupatých. Takovýto elfí doplněk na hlavu měl kdekdo. Jiní se chlubili liščím ohonem, jako mladík představující postavu Gorou z videohry Genshin Impact, další pak motýlími křídly v proporcích na dospělého člověka.

Bojovníci v postapokalyptickém, sci-fi a historickém duchu se ani nedali počítat. Stejně tak nabídka doplňků pro cosplay, tedy kostýmovou hru na oblíbeného hrdinu.

Karolína Oháňková jako Černý templář z Warhammeru, Fantastická Ostrava, Ostrava, 25. 6. 2022
Fantasy sraz v Ostravě: Kdo byl Černý templář z Warhammeru? Nešel přehlédnout

Eva Lassler z pořadatelského týmu řekla, že festival Fantastická Ostrava má letos čtvrtý ročník, plus dva omezené jako Fantastické Trhy v letech pandemie čínské koronavirové nákazy. „Chodí od tří a půl po sedm tisíc návštěvníků. Máme spoustu hostů, zajímavých akcí, workshopů … A doufáme, že se to lidem líbí!“ uvedla.

Připomeňte si také atmosféru loňského ročníku Fantastické Ostravy 2022: